Rekorder Totti dva gola proti Laziu proslavil s 'selfijem'

Rim, 11. 01. 2015 17.49 |

V 18. krogu italijanske nogometne Serie A so bile vse oči uprte v rimski derbi. Na olimpijskem stadionu je Lazio že vodil z 2:0, nato pa je Romi z dvema goloma v drugem polčasu točko zagotovil Francesco Totti.

Francesco Totti je po drugem golu posnel celo 'selfie'.
Francesco Totti je po drugem golu posnel celo 'selfie'. FOTO: Reuters

Rimski derbi je postregel z izjemno napeto nogometno predstavo, ki sta jo zaznamovala dva gola Francesca Tottija. To sta bila za legendarnega napadalca Rome že 10. in 11. gol na mestnem derbiju, s čimer se je na vrhu najboljših strelcev v zgodovini dvobojev Roma – Lazio izenačil z Dinom Da Costo.

Bolje so obračun sicer začeli tokratni gostje. V 25. minuti je Felipe Anderson lepo prodrl po levi strani in zaposlil Stefana Maurija, ki je zadel za vodstvo Lazia. Igralca sta zgolj dobre tri minute pozneje zamenjala vlogi. Tokrat je podal Mauri, slabo posredovanje domačega vratarja Morgana de Sanctisa pa je izkoristil Anderson. 'Sinovi volkulje' so odgovorili na začetku drugega polčasa. Tottiju po lepi podaji rezervista Kevina Strootmana ni bilo težko zadeti. Lazio bi lahko nato znova povedel z dvema goloma razlike, a je strel Maurija zaustavila vratnica, poskus Antonia Candreve pa je ubranil De Sanctis. Na sceno je nato znova stopil 38-letni Totti, ki je z akrobatskim vložkom zadel za izenačenje in postavil tudi končni izid tekme 2:2.

Roma tako s 40 točkami ostaja druga v Serie A. Enako število točk, a tekmo manj, ima tudi vodilni Juventus. Lazio je z 31 osvojenimi točkami tretji.

Mojstrovina Lazarevića za remi Chieva

V 18. krogu italijanske Serie A se je sicer izkazal tudi slovenski reprezentant Dejan Lazarević. 24-letni Ljubljančan je namreč v 90. minuti z mojstrsko izvedenim prostim strelom Chievu zagotovil točko na gostovanju pri Atalanti (1:1). V majici Chieva je sicer celotno tekmo odigral kapetan slovenske izbrane vrste Boštjan Cesar, Valter Birsa pa je bil na igrišču do 78. minute, ko ga je zamenjal prav strelec izenačujočega gola Lazarević.