Realu obračun nogometnih velikanov

Göteborg, 27. 07. 2013 21.58 |

Nogometaši madridskega Reala so na prijateljski tekmi v Göteborgu z 1:0 ugnali Paris Saint-Germain. Zmagoviti gol za četo trenerja Carla Ancelottija je zabil Francoz Karim Benzema.

Cristiano Ronaldo v dvoboju z Alexom.
Cristiano Ronaldo v dvoboju z Alexom. FOTO: Reuters

Obračun na stadionu Gamla Ullevi so bolje začeli nogometaši Reala, ki bi lahko povedli že v 16. minuti. Nevarno je streljal Karim Benzema, vratar Parižanov Salvatore Sirigu pa je žogo le ukrotil pred Cristianom Ronaldom. Sedem minut pozneje je četa Carla Ancelottija le povedla. Po lepi podaji Mesuta Özila je bil uspešen Benzema. Nato so bolje zaigrali tudi varovanci trenerja Laurenta Blanca, a je dve zreli priložnosti zapravil Argentinec Ezequiel Lavezzi. Pred koncem prvega polčasa je bil Real blizu tega, da podvoji prednost. Po akciji Fabia Coentraa in Samija Khedire je Benzema z bližine z glavo meril mimo vrat. V drugem polčasu se je igra nekoliko umirila in ostalo je pri zmagi Reala.

Real Madrid – Paris Saint-Germain 1:0 (1:0)