Madrid, 30. 04. 2013 20.22 |

Nogometaši Borussie Dortmund so prvi finalisti Lige prvakov. Potem ko so doma s kar 4:1 ugnali Real Madrid, so na povratnem obračunu izgubili z 2:0 in se veselili igranja na Wembleyju. Strelca za domačine sta bila rezervist Karim Benzema in Sergio Ramos.

Nogometaši Real Madrida so imeli pred povratnim obračunom polfinala Lige prvakov en sam cilj – s popolno ofenzivo zlomiti tekmeca že v uvodnih trenutkih. Trener Jose Mourinho je na teren poslal povsem napadalno usmerjeno enajsterico, ki je v prvih 15 minutah ustvarila kar nekaj izjemnih priložnosti. Prvi se je iz oči v oči z vratarjem Borussie Dortmund znašel Gonzalo Higuain, a je bil Roman Weidenfeller na mestu, v 13. minuti pa je imel izjemno priložnost Robert Lewandowski. Sledil je odgovor galaktikov, a je Cristiano Ronaldo streljal točno v vratarja nemških prvakov, Mesut Özil pa je le nekaj trenutkov pozneje po lepi akciji zastreljal še eno izjemno priložnost. Trener gostov Jürgen Klopp je verjel, da bo njegovim varovancem uspelo vzpostaviti ravnotežje, težave pa so se začele ob poškodbi Maria Götzeja, ki ga je zamenjal Kevin Grosskreutz. Kljub vsemu se menjava v sami igri zasedbe z Westfallna ni poznala, gostje so še naprej branili prednost s prvega obračuna (4:1) in Madridčani so lahko le upali, da bi kar najhitreje zatresli mrežo tekmeca. Do izteka prvega dela dvoboja se na njihovo žalost to ni zgodilo.

Sergio Ramos je zabil za 2:0.
Sergio Ramos je zabil za 2:0. FOTO: Reuters

Zvesti privrženci madridskega ponosa so na začetku drugega dela pričakovali, da se bo Mourinho odločil za menjavo Higuaina, a je z menjavo čakal vse do 58. minute. Takrat je izvedel dvojno, na teren poslal Kakaja (namesto Fabia Coentraa) in Karima Benzemaja (namesto Gonzala Higuaina), dvojec pa v napadu ni prinesel tistega, kar je od njiju pričakovala stroka belega baleta. Po jalovi premoči v uvodnih trenutkih so po desetih minutah igre pobudo začeli prevzemati gostje. Na Santiagu Bernabeu so se prvič resneje oglasili nemški privrženci – v Madrid naj bi jih pripotovalo 10 tisoč – to pa je očitno dalo krila Kloppovi četi, ki si je pripravila dve izjemni priložnosti. Najprej je prečko stresel Lewandowski, nato pa je izjemno priložnost zapravil še Ilkay Gündogan. Prav Nemec turških korenin je imel najlepšo priložnost na dvoboju, Diego Lopez pa je s skrajnimi napori strel ubranil. 20 minut pred iztekom rednega dela dvoboja je tako vse kazalo na gladko napredovanje Nemcev, za nekoliko nervoze v vrstah gostov pa je v 82. minuti poskrbel Benzema. Po natančni podaji Özila je namreč zatresel mrežo tekmeca in poskrbel za vodstvo z 1:0, v 88. minuti pa se je po gneči v kazenskem prostoru gostov mreža Borussie zatresla še drugič. Tokrat po strelu Sergia Ramosa

Od 88. minute naprej je bilo tako na zelenici stadiona Santiago Bernabeu zelo vroče, kljub vsemu pa galaktiki niso uspeli še tretjič zatresti mreže tekmeca, tako da so si nastop v finalu priigrali Nemci. To je bil šele prvi letošnji poraz Borussie v letošnji sezoni Lige prvakov.

+2
Zakaj pišete da barca nima več šans? da še eni kaj verjamemo v uspeh danes? kakšen navijač pa si če ne verjameš v svojo ekipo? zakaj nebi moral messi danes dat 4 gole kot lewandovski(pa messi je boljši od lewandovskega če gledo kariero in ne sedaj zadji 2-3 tekme) in zakaj nebi mogel met bayern malce nesreče tako kot real ko na začetku ni zdeval 100% šans? res da je to vse predvsem sreča ampak žoga je okrogla in v nogometu se lahko vse zgodi...isto je bilo proti milanu na povratni,res da boster rekli da bayern ni milan ampak tudi takrat ste mislili da je to misija nemogoče ampak se je vse obrnilo v prid barce...dejansko še ima barca možnost za finale!! res da minimalne ampak SO in to je glavno.
ECantona
01. 05. 2013 18.43
-2
Amandex
01. 05. 2013 17.59
-3
ful nemaram barce ampak full bi rd da zgazijo te nemce kr neki hudi !!! forza inter
+0
LOL... to je neka "težka" skrivnost... Hotel sem ti pomagat, pa me admin zbriše, jaz spejstam on zbriše... No saj veš kako se reče: pametnejši odneha... zato sem odnehal LOL
-8
dans pa prvic navijam za barco!! pa naj plattini webba nauci kako se kaze kartone tip je na golu zavlazeval 10 minut minumalno plus z opozorili vsaj 15 minut pred tv-jem se mi je mesalo upam na preobrat da nebo nemski finale!!!
-2
lopez-qentrao-varane-ramos-(novi bek)-khedira-modrić-ronaldo-ozil-bale-cavani(falcao,lewa),to bo realova postava v naslednji sezoni.
korintos1
01. 05. 2013 14.31
+1
In spet nič iz tega, pride Borusija in fertik!
?ikitita
+2
aja kar bale,cavani,falcao, to se nebo nikoli zgodlo :D, v naslednji sezoni bo ČE ga nebo SAF prehitu prisel bale
bobrock46
01. 05. 2013 18.58
joj sam ne Khedir. Ne zna podat, ne zna strelat ....
+1
ozila jaz sploh nebi dajal v igro v ligi prvakov.on in di maria sta včeraj izgubila vsaj 40 žog.
-1
borusia je že v 5 min izgubila getzeja,kateri ponavad skreira 90% borusijinih priložnosti.je pa getze na 3 tekmah proti realu dokazal,da je boljši nogometaš od ozila,ki je tko kot ponavadi čisto pregorel,ko se gre za velike tekme.luka modrić je dokazal,da lahk ponudi realu bistveno več od alonsa in khedire,ni čudn,da je v zadnjih mesecih eden izmed glavnih starterov real madrida.sigurno eden izmed top nogometašev na svojem igralnem položaju.danes pričakujem mandža ponosa slavonije v začetni enajsterici bayerna in nadalno dominacijo hrvatov v polfinalu lige prvakov.
Hellsrael
01. 05. 2013 13.25
+11
res fenomenalen zaklucek tekme...real je pokopala prva tekma..da odg.nekaterim pod menoj...seveda je spa liga bolsa od nemske...razumlijvo...v nem mas dva kluba ..v spa poleg reala,barce se atl.madrid,valencio....pa se kak klub bi se nasel....upam da se bayernu to sezono izzide....v zadnih 4 letih bo ta finale (ce pridemo naprej) za bayern 3.... Inter nas je premagal...lansko leto chelsea....bomo vidli ali drzi tisti pregovor...v tretje gre rado! ...ce gledamo z nevtralnega vidika...zasluzimo si to, ne glede na to, ali ste ali niste privrzenci bayerna!! Mia san mia!!
+5
Itaq ne maram spancev. Ze dolgo ne... Danes in vceraj pa sploh ne...
JbmTiMt
01. 05. 2013 13.17
-2
spanci nimajo za burek. tam v spaniji naj igrajo tisto real barcelona el klasiko ligo.pa navijaci naj se dajejo kdo je boljsi messi al ronaldo,pa kdo ma vec podaj na tekmo....haha
pridnaov?ka
01. 05. 2013 13.15
-24
a je gnila ta borusija...upam da jo barcelona poje..
JbmTiMt
01. 05. 2013 13.16
+3
Neya Skufca
01. 05. 2013 16.52
+2
Kje pa jo bo Barcelona pojedla? V finalu 100% ne, ker ga bodo gledal lahko samo na tv ;)
Ata_Smrk
-5
Finale barca dortmund. Zmaga barca. (Mokre sanje malega princa:)) )
Widzew&V89Maribor
01. 05. 2013 13.08
+0
vsaka čast borussia, lani bayern letis vi, popolno! nemška liga postaja najboljša
Hellsrael
01. 05. 2013 13.33
-3
v nem sta v vzponu samo bvb,bay....v spa imas vseeno sirsi krog kakovostnejsih klubov
+0
Shalke je letos pokazal kako kakovosten je že v CL in tud v prvenstvu. So imeli sice neko slabo obdobje ampak po menjavi trenerja je šlo vse navzgor, peša jim konstantnost nekoliko ampak verjamem da bodo poštimali. Drugače pa je nekaj ekip v nemčiji, ki imajo potencial priključiti tisti 2. klasi ekip v evropi (Atletico, Tootenham,...). Tu mislim predvsem na Wolfsburg (zelo dobri v drugem delu sezone, mogoče še kakšna okrepitev pa bo) in po mojem mnenju Munhengladbah, ki kaže interes okrepiti ekipo, pa tudi igrajo že nekaj sezon skupaj, 3 je igralci so sicer lani odšli (Reus, Dante, Neustadler) a mislim da dolgoročno se bodo dvignili, pa Bayer ki je tudi zelo dober zadnja leta, mogoče Hamburg, ki sicer igra kar dobro ampak so psihično popolnoma nestabilni (ko enkrat zaostajajo je konec, ne igrajo več), ampak oni imajo pa finančne težave tako da dvomim, mogoče čez 5 let če sanirjo finance. Werderju, pa trenutno ne kaže ravno dobro, katastrofalen zaključek sezone, ki je bila že tako ali tako slaba.
19Anze90
01. 05. 2013 15.22
-2
So se pa vse nemške ekipe letos v vseh evropskih tekmovanjih uvrstili iz skupinskega dela. Potem so sicer res vsi takoj izpadli, ampak 7 ekip v izločilnih bojih v evropi ni kar tako in kaže, da lige vseeno je kvalitetna. Res pa je, da 2 kluba izstopata ampak tako je pa v vseh ligah na svetu.
MaunelNeuer
01. 05. 2013 17.50
+1
Pa kaj
01. 05. 2013 12.46
+5
včeraj je bil nogomet pošten... real realno ni imel šans.. če bi mu bilo usojeno zabiti 3, bi tud 1 ali 2 dobil!!
dalmatic
01. 05. 2013 13.29
+0
se strinjam.real si je večino šans pripravil iz predložkov in konter.v prvem polčasu razn začetnega pritiska,skor nč,v 2 polčasu pa so začel igrat zadnjih 15 min.premalo je to za finale.ozil pa je še enkrat pokazal da je igralec za male tekme.če bi getze igral pr realu na njegovem mestu,bi sigurno več pokazal,verjamem da bi zbral duplo več golov in asistenc po sezoni.
k53e
01. 05. 2013 12.05
+7
Sam je pa vas lepo videt Barcelonarje pa Madriste ko se skup združite :) ...ko ponavadi se pa sam kregate ker je boljši, pa ker ma v klubu boljšega zvezdnika ;)
arkan111
01. 05. 2013 11.58
+18
Če bodo naši igrali danes kot včeraj Real, bom več kot zadovoljen...Škoda, malo je manjkalo..Če bi ga Higuain piknu na samem startu tekme,bi nemci poknali pod pritiskom..Ampak Borussia gre naprej v finale popolnoma zasluženo..
seeker234
01. 05. 2013 12.01
+8
Se strinjam, da bi izkoristili eno od treh priložnosti v prvem polčasu bi pritisk uničil Borussio, sicer pa res, povsem zasluženo.
madrista123
+0
Mastervoltek
01. 05. 2013 11.57
+7
Še enkrat use čestitke fantom iz Madrida za včerajšno lepo predstavo in lep nogomet... Če bi v la ligi skos igrali takšen nogomet si upam rečt da bi bili sedaj na prvem mestu lestvice.. Edina napaka učeraj Mourinha je Higuain v začetni enajsterici...ampak je kar je..Upam da jih je to izočilo za naslednje leto...Seveda pa use čestitke BVB za finale... . Barci pa danes uso srečo upam da zmagajo, če že ne bodo napredovali, da pokažemo nemcem da je španski nogomet več kot konkurenten da ne bodo dobili prevelika krila... Hala Madrid... Win lose or tie Madridista till I die. Pa uso srečo Barcelona.
k53e
+13
Kakšna Barca neki...dans jih bo Bayern pojedu ;)
MaunelNeuer
01. 05. 2013 14.09
+1
Luukas123
01. 05. 2013 11.54
+3
Kaj naj rečem...Bravo BvB zasluženo ste napredovali, sicer lahko bi tudi v madridu potrdili zmago ampak vseeno čestitke...