Real izkoristil spodrsljaj Barcelone

Elche, 22. 02. 2015 21.46 |

Nogometaši madridskega Reala so v 24. krogu španske Primere Division z 2:0 slavili na gostovanju pri Elcheju in si znova nabrali štiri točke naskoka pred Barcelono, ki je presenetljivo z 0:1 doma izgubila proti Malagi.

Karim Benzema je v prvem polčasu dosegel mojstrski gol, ki pa so ga sodniki razveljavili, zato pa je v drugem polčasu dosegel vodilni gol za galaktike. FOTO: Reuters

Galaktiki dodatno podkrepljeni s sobotnim porazom Barcelone proti Malagi so gostovanje pri Elcheju začeli odločno. Že v tretji minuti si je Cristiano Ronaldo z mojstrsko potezo pripravil prostor za strel, natančno meril, a veselje mu je preprečil okvir vrat. Napadi Reala so se nato le stopnjevali, manjkala pa je natančnost v zaključkih akcij. To se je pokazalo predvsem v 19. minuti, ko je Gareth Bale z desne strani podal natančno žogo pred gol, kjer Ronaldo ni pričakoval napake domačega branilca in je zgrešil nemogoče. Varovanci Carla Ancelottija so v 39. minuti le zatresli mrežo Przemyslawa Tytona, a je bil mojstrski gol s škarjicami Karima Benzemaja neupravičeno razveljavljen zaradi domnevnega prepovedanega položaja. Počasni posnetek je razkril, da so delivci pravice storili napako.

Kar nogometašem 'belega baleta' ni uspelo v prvem polčasu, jim je nato uspelo v drugem, ko so za hrbet domačega vratarja spravili dve žogi. Gostje so zasluženo povedli v 56. minuti z golom Karima Benzemaja, ki se je znašel na pravem mestu ob napaki obrambe Elcheja. Le 13 minut kasneje je gol po strelu z glavo za 2:0 dodal še Ronaldo, to je bil za Portugalca že 29. gol. To je bil tudi končni izid tekme, nogometaši Reala so tako z 20. prvenstveno zmago v tej sezoni najbližjemu zasledovalcu Barceloni znova ušli na štiri točke naskoka.

Elche – Real Madrid 0:2 (0:0)
Benzema (56.), Ronaldo (69.)

KOMENTARJI (160)

+1
MESSIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMESSIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMESSIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMESSIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
7strel
23. 02. 2015 23.34
+1
Vsem navijacem REALCKA FEALCKA jutri bo nazalost barca zmagala tak da mate lahko ze kr zdaj dolge nosove mee mee
LaFerrari
23. 02. 2015 19.09
-1
angel,strateg notranjc05 ....... res ste bogi ko nimate drugega veselja kot da ste cele dneve tu gor
notrajnc05
23. 02. 2015 20.17
+2
mali preštej število mojih komentarjev in tvojih v zadnjem mesecu, pa ugotovi kdo visi gor... predstavljam se te kot ferrarija... nizek in širok... tvoj edini šport pa Mc'donald
LaFerrari
23. 02. 2015 21.14
-3
ti si raje predstavljaj svojo mamo na mojem tiču,to ti je moj edini šport polizani
-6
tema od njega...20 strelov na gol in komaj zadetek..celotno tekmo ga ni... Benzema je glavni in najboljši igralec Reala...ronaldo je samo senca od njega.. ;)
notrajnc05
23. 02. 2015 16.51
-1
Kot vse kaže je špansko prvenstvo samo še Real ali Atletico. Lani Atletico, letos Realu bolje kaže kot Atleticu, kot da drugi sploh ne obstajajo. Finale LP Real: Atletico...Očitno je v Madridu res nekaj galaktičnega, da so nad celim planetom...
Felipao
23. 02. 2015 19.12
+0
Kako če je Barcelona druga na lestvici???
notrajnc05
23. 02. 2015 20.10
+0
Sorry, sm čist pozabu da barca tud še igra. Ampak po videnem bo težko med tri...
Felipao
23. 02. 2015 22.38
+0
En poraz ne spremeni veliko, tudi Atletico je prejšnji teden gladko izgubil proti Celti, Realu pa se bo še pripetil kakšen spodrsljaj.
Crazy13
23. 02. 2015 15.45
+2
Zakaj ko vrtim navzdol in gledam slike tistih ki komentirajo, ne vidim nobene s sliko barce? :D
Stajerci007
23. 02. 2015 15.04
+15
Razlika je v tem da ko Real ne igra dobro vseeno zmaga... milom ali silom... gol dajo in to je to... In to je glavna razlika med njim in Barco ki bo letos po moje pretehtala za naslov prvaka.... Cr sicer želja po igri in po golu... samo ko da je rusinja s sabo odnesla njegov skrivnosti "mođo"!!! Nikak mu ne gre... CR izpred 3 mesecev bi včeraj dal Elčeju 3-5 golov brez problema... Lep pozdrav
VECCHIASIGNORA
23. 02. 2015 13.31
+2
evo, in smo spet tam kjer smo bili mesec nazaj...neka čudna "luknja" zmedla "navijače" in ljubitelje fuzbala, sej tudi mene ampak ne sodimo skupek po eni tekmi..barca pokazala, da je še vedno prisotna ementalova postava, Realu je bila potrebna mala morala, sploh Ronaldo, ki je spet piknil, a ko real igra pa ni nič dobrega za ostale..tu bo še svega i svašta..:)
+8
+4 to mi deli katalonci ste se prevec veselili ko je real izgubil proti atleticu pol pa proti malagi zgubijo hahahahhahahahhahahahhahahahahhahahhhaha
darkangel31
+0
počaki da prebolijo pol bodo glasni ce pa jih nabije se manchester city bo pa cel teden mir :D
+11
Res so blizu, ni pa še nič odločenega, odločilnega................
-11
solidna predstava reala.napad in obramba delujeta mocno,srednja linija mal manj.vidi se da isco zeli pokazat vse kar zna,saj se zaveda da so mu to zadnje sanse,ker vemo da se kmal vraca nas glavni playmaker in ideolog igre,ki se bo sam prosetal v prvo postavo reala iz Madrida.verjetn se bosta isco in hames morala potolci za 3 mesto v vezni linija,lucas bo pa menjava za kroosa.me je pa vceri navdusil mario pasalic,ki vse bolj kaze,zakaj si ga je mourinho tko zelel v chealsju,v nedavnem intervjuju je povedal da ima z njim v prihodnosti se velike nacrte in da ga vidi kot novega franka lamparda.
CelticsNation
23. 02. 2015 11.38
+3
Campeones34
23. 02. 2015 11.43
+7
Prijatu, ce bi Ancelotti mogu izbirat med modricem in iscom, ugani kdo bi obsedel na klopi? Isco je z naskokom najboljsi igralec Reala trenutno in ni teorije da ga modric izrine. Bosta pa oba igrala istocasno najbrz.
Trend01
23. 02. 2015 13.47
+3
Dokler bo Španija skandirala Iscovo ime, fant ne bo sedel na klopi za rezerve. Ni teorije. Bo pa James bolj trpel. "Ubogi" Ancelotti. Ko so vsi zdravi in v formi, je "misija -nemogoče" sestaviti enajsterico in, da bodo vsaj malo vsi zadovoljni. "Še dobro", V NAREKOVAJU SEVEDA, da se kdaj kdo poškoduje. Če se ne bi, ne bi videli potenciala Isca, Varana, tudi Lucasa ne bi še bilo v ekipi itd.... Zdaj vemo kam sodi Illarra, Khedira, Arbeloa. Samo Jese se ne more v napadu dokazati. Ni primernega trenutka. Tudi Chicharito čaka. Škoda. A je Jese le otrok Reala. Ta bo ostal.
Eva Pecnik
23. 02. 2015 17.49
Ja, bo pa najbrž zato Silva povlekel ta kratko in obsedel na klopi, če je tako. Ampak verjetno se bo Silva dokaj pogosto izmenjeval s Kroosom. Modrić, glede na to, kako ga potrebujejo, bo v prvi enajsterici samo da se pozdravi, Isco je pa Isco, vsi vemo/vedo, da je nepogrešljiv člen Reala trenutno in če je Ancelotti pameten, naj mu dokončno zaupa mesto v prvi enajsterici.
borut30
23. 02. 2015 10.26
+15
Lepa lepa igra Reala. Že od prve minute so šli v tekmo, tko kot se zagre. Če bodo imeli v nadaljevanju sezone takšno miselnost in razigranost, bodo spet glavni favoriti za naslove. Mi je pa tudi všeč, da pod to novico berem v večini Realove navijače in nekaj tistih, ki si zaslužijo spoštovanje. Le kakšen Ledo44 ima spet mokre sanje o tem in onem. Vsa ostala *gamat* se je pa lepo skrila in že dva dni je ni na spregled. To mi je že bolj všeč :-)
bodirealen
23. 02. 2015 10.30
+2
natanko tako borut.se mi zdi da so eni sposobni komentirat samo dobro igro barcelone in "pristranskost"sodnikov do reala.zdaj pa jih ni.