Razpoloženi Handanović z Interjem hodil po robu

Milano, 16. 01. 2013 12.34 |

Slovenski reprezentančni vratar Samir Handanović se je z Interjem uvrstil v četrtfinale italijanskega nogometnega pokala. "Nerazzuri" so v dramatičnem obračunu po podaljšku ugnali Bologno.

Samir Handanović
Samir Handanović FOTO: Damjan Žibert

Varovanci trenerja Andree Stramaccionija so po golih Fredyja Guarina in Rodriga Palacia po 77 minutah igre že vodili z 2:0, nato pa so se stvari hitro in nepričakovano zapletle. Gostje iz Bologne so v razmiku zgolj štirih minut izenačili in na stadionu San Siro izsilili podaljške. Samirja Handanovića sta ugnala Alessandro Diamanti in Manolo Gabbiadini. V podaljšku so mreže mirovale vse do 120. minute, ko je o potniku v četrtfinale po podaji Guarina odločil branilec Andrea Ranocchia. Čeprav je prejel dva gola, je bil Handanović eden izmed najboljših posameznikov na igrišču. Priznana La Gazzetta dello Sport je čuvaju mreže slovenske izbrane vrste pripisala oceno sedem, bolje od njega je bil s 7,5 ocenjen zgolj igralec tekme Guarin. Portal goal.com je predstavo Handanovića ocenil z oceno štiri in je bil po mnenju popularnega portala skupaj z Guarinom ter izkušenim Javierjem Zanettijem najbolj zaslužen za napredovanje Interja.