Rashford junak velike zmage Manchester Uniteda nad Liverpoolom v Teatru sanj

Manchester, 10. 03. 2018 15.21 |

Nogometaši Manchester Uniteda so v 30. krogu Premier League na derbiju vseh derbijev na angleških tleh na domačem Old Traffordu premagali Liverpool z 2:1. Junak tekme je bil mladi Marcus Rashford, ki je že v uvodnih 25 minutah zabil dva zadetka.

Junak tekme je bil Marcus Rashford z dvema zadetkoma,
Junak tekme je bil Marcus Rashford z dvema zadetkoma, FOTO: AP

V prvih 25 minutah so si rdeči vragi priigrali odločilno prednost. Domače je v Teatru sanj v 14. minuti v vodstvo popeljal 20-letni Marcus Rashford, ki je s krasno samostojno akcijo najprej iz igre vrgel 19-letnega Trenta Alexandra-Arnolda in z natančnim strelom matiral nemočnega Lorisa Kariusa. Rashford je dobro dnevno formo izkoristil deset minut kasneje, ko je izkoristil napako obrambe Liverpoola in tudi s pomočjo nesrečnega Alexandra-Arnolda povišal na 2:0.

United je prednost uspešno zadrževal, a si nato gol zabil kar sam. V 66. minuti je nespretno pred svojimi vrati posredoval Eric Bailly, od katerega se je žoga odbila za hrbet nemočnega čuvaja mreže Davida de Gee. Liverpool je začutil svojo priložnost in iskal zadetek vse do zadnje, sedme minute sodnikovega podaljška, a se redsem, ki so tokrat nastopili v belo-črnih dresih, ni izšlo. Tako so se pomembne zmage veselili nogometaši Manchester Uniteda, ki so se z zmago še utrdili na drugem mestu Premier League. Prednost pred Liverpoolom je četa Joseja Mourinha povišala na pet točk (65/60).