Pariz, 02. 04. 2013 19.36 |

Na prvi četrtfinalni tekmi Lige prvakov sta se PSG in Barcelona na Parku princev razšla brez zmagovalca (2:2). Prvi zadetek za Katalonce je dosegel Lionel Messi, Argentinec pa je zaradi poškodbe stegenske mišice med polčasom ostal v slačilnici. Kako resna je poškodba, za zdaj še ni znano.

Barcelona po zgodovinskem preobratu v osmini finala proti AC Milanu kar kipi od samozavesti. Na klop se je po daljši odsotnosti zaradi bolezni vrnil Tito Vilanova, prvi zvezdnik katalonske zasedbe Lionel Messi pa je na zadnji prvenstveni tekmi proti Celti iz Viga vknjižil nov strelski rekord. Oba stratega sta imela nekaj težav s poškodbami in kaznimi svojih varovancev. V vrstah PSG je Carlo Ancelotti pogrešal le Thiaga Motto, Vilanova pa ni mogel računati na Carlesa Puyola, Pedra in Adriana.

V sila razburljivem prvem polčasu je katalonska zasedba pričakovano prevladovala v posesti žoge, vendar so tudi Parižani čas z žogo v svojih nogah dobro izkoristili. Varovanci Ancelottija so si po hitrem protinapadu v 5. minuti priigrali izjemno priložnost za prvi zadetek na srečanju, vendar je Ezequiel Lavezzi po samostojnem prodoru stresel vratnico. To je domače nogometaše napolnilo s pogumom in v nadaljevanju so bili vse podjetnejši. Nevaren je bil prvi zvezdnik PSG Zlatan Ibrahimović, vendar v zaključkih akcij ni bil dovolj suveren, njegov prosti strel v 20. minuti pa je Victor Valdes uspel ukrotiti. V gostujočih vrstah je bil razpoložen le Andres Iniesta, ki je dvakrat s strelom poizkusil z roba kazenskega prostora, vendar neuspešno. V 38. minuti pa se je prebudil stroj za doseganje golov Messi in po izjemni podaji Danija Alvesa suvereno premagal domačega čuvaja mreže Salvatoreja Siriguja.

Argentinec Lionel Messi je med polčasom zaradi poškodbe ostal v slačilnici.
Argentinec Lionel Messi je med polčasom zaradi poškodbe ostal v slačilnici. FOTO: Reuters

Nogometaši Barce pa so pred drugim polčasom na zelenico pritekli brez Lionela Messija. Argentinec si je poškodoval stegensko mišico, zamenjal pa ga je Cesc Fabregas. Kako huda je poškodba Argentinca, še ni znano. Tempo igre tudi v drugem delu ni popuščal. Ekipi sta si priigrali kar nekaj lepih priložnosti, vendar v zaključkih akcij niso bili dovolj natančni. V 77. minuti se je Ibrahimović iz oči v oči znašel z Valdesom, vendar je bil španski reprezentančni vratar tudi tokrat bolj uspešen. Nekaj trenutkov pozneje pa je bil španski reprezentančni vratar brez moči. Thiago Silva je z glavo stresel prečko, odbitek pa je v mrežo pospravil Ibrakadabra. Gostje pa se niso zadovoljili z izenačenjem in spet pritisnili na vrata PSG. To se jim je obrestovalo v 89. minuti, ko je Alexisa Sancheza v kazenskem prostoru nepravilno zaustavil vratar Sirigu. Z bele točke je bil natančen Xavi. Zbranost varovancev Vilanove pa je povsem ob koncu padla, kar so domači ljubljenci izkoristili in v izdihljajih srečanja prek Blaiseja Matuidija prišli do pomembnega izenačenja. Pariški velikan na evropskih tekmah na domači zelenici ne pozna poraza vse od leta 2006 (24 tekem).

+9
Tri velike napake Starka: dopuščal je pregrobo igro, ofsajd Nosonje in ni dal rdečega golmanu PSG, čeprav bi po pravilih moral, ker je bil zadnji igralec med golom in napadalcem.
+10
tud Mandžukić je bil sinoči v ofsajdu! pa rdeči karton za Rberrya tud ni bil dosojen...itd. nič ne rečem, Bayern zasluženo do zmage. v zadnjem času pa so sodniki tisti, ki zaje....jo tekmo. p.s. nerazumljiv rdeči karton za Nanija...evo pa bi Man.Utd nocoj igral proti Galatasarayu. fuzbal je postal kr neki
superfly7
03. 04. 2013 16.50
-5
nerazumljiv rdeči karton za nanija... pa ti si levak... 1x uniteda ne potisnejo sodniki naprej... pa je vse narobe... ko pa se to redno dogaja nasprotnikom uniteda pa je vse čisto.. kao sodniška presoja
03. 04. 2013 17.07
+3
drgač mam topovsko desnico in nisem levak. navijam za Juve. Nani je prejel rdeči karton zarad bedarije sodnika. PIKA dol mi maha za Real in Man.Utd
+13
A niste rekli da je barca dobila najlažjega nasprotnik ?? hm če kje obstajajo neumni dvoličneži je to na 24ur! enkrat eno govorite drugič drugo! zaslužen remi kajti obe ekipi sta igrali vrhunsko napadalno! super tekma! naj bo na camp nou 1-1 in to je to !
ocividec
03. 04. 2013 16.35
+2
...se strinjam sodnik...sam ostali niso tega mnenja, ker za njih sodniki ne znajo sodit......ups....ne vedo kdaj offsajt piskat.....:):)
chillas1990
03. 04. 2013 14.12
+9
no evo: FB Messi: Hitro se bom vrnil, saj na srečo ne gre za nič resnega! tole je izjavil na fb..:)))) kaj boste sedaj rekli na to ti ki tako govorite čes messija pa mu privoščite poškodbo??
chillas1990
03. 04. 2013 14.01
+4
Nekateri pišete da je barca slaba ker je remizirala z PSG-jem-Sploh se ne zavedate da so klubi v četrtfinalu vsi dobri in noben ne prednjači kaj dosti.Tako,da je remi v gosteh dober rezultat še posebej glede na sodnikovo sojenje in tisti ofsajd.Ampak sodniki malokrat sodijo tisto brez napake in enkrat imajo eni pomoč sodnikov drugič drugi,tako pač je.In prosim da navijači reala in ostalih klubov ne govorite da govorimo da so sedaj ''spet'' sodniki krivi da nismo zmagali.Še posebej so tu tisti navijači glasni arsenala ali kakšnega kluba ki se pa trenutno res nemore kosati z nobenim ki so trenutno v četrtfinalu. Pa lep dan še naprej VISCA
Dogo Argentino
03. 04. 2013 12.21
+21
Kot ponavadi pa je Messi kljub temu zadel in je dosegel v 20. gol v različnih mestih za Ligo prvakov (Barcelona, ​​Donetsk, Glasgow, Praga, Borisov, Madrid, Moskva, Atene, Basel, Bremen, Kijev, Kopenhagen, Leverkusen, Lizbona, London, Lyon, Milano, Rim, Stuttgart in Pariz) ter s tem premagal Raula, ki je ostal pri 19.
+18
Pred tekmo bi bila takšnega rezultata zelo vesela, zdaj pa nisem! Sodniki so si spet privoščili nedopustno napako in priznali gol iz ofsajda, zraven vsega pa so dopuščali nenormalno grobo igro...! Jezi pa me tudi Barcina nezbranost ob koncu tekme, kar se zadnje čase prevečkrat ponavlja! Ne vem, ali jih res ne bo nikoli izučilo, da se igra do sodnikovega piska?! Sicer pa ... rezultat je dober za Barco in upam, da bom po 2.tekmi boljše volje!
ocividec
03. 04. 2013 12.25
-19
....kje si vidla gol iz offsajda......!!!!!!
biopajk
03. 04. 2013 12.54
+10
mmickica
03. 04. 2013 12.57
+11
ocividec, rajši ti povej, kje ga nisi videl? Več kot meter! A sva isto tekmo gledala?
ocividec
03. 04. 2013 13.35
-5
biopajk, že mogoče da sem to kar si napisal....ampak to kar si ti se pa žal ne da opisat....:)
ocividec
03. 04. 2013 13.39
-4
mmickica....isto tekmo ja....vendar ne vem kdo je tuki nor, če vsi sodniški kolegi k smo včasih skup fuzbal piskal potrdijo da je sodnik prav reagiral, ne vem kaj je tud pol oni za golom čaral k sploh ni trznu z zastavco ko je Ibra vteku proti golu....tale offside je potrjen samo bol kot ne za laike k znajo samo gledat iz en ga zornega kota ne zznajo pa precent realno na igrišču ker si nikoli ne ogledajo tekme v živo na igrišču......:)
ocividec
03. 04. 2013 13.41
-2
...ja še to...je pa tako, ko naredi favl za karton igralec Barce, kartona ni....niti offsajda .....ko pa Barca dobi gol, pol se pa išče igla v senu....da je bil favl...da je bil offsajd, da sodnik ni sodu tega in onega....dejte no , mal realno ja.......;)
Ziggi
03. 04. 2013 13.43
+6
ocividec
03. 04. 2013 13.46
-5
ne ziggi, vidli so ga samo navijači Barce.....:)
Ziggi
03. 04. 2013 14.00
+4
ti to resno???????? A živiš sam, da ti noben ne pove kaj je offside???
mmickica
03. 04. 2013 14.03
+5
ocividec, poglej še 1x celo akcijo, ne samo zadnjega dejanja, ko je Ibra prejel žogo. On je bil v ofsajdu že prej!