Kranj, 07. 10. 2012 16.09 |

T.Š./E.K./STA
142

Nogometaši Maribora so v 13. krogu 1. SNL gostovali v Kranju in zabeležili prvi poraz v letošnjem tekmovanju za naslov državnega prvaka. Triglav je zmagal z 1:0, gol odločitve je dosegel Poplatnik že v deveti minuti tekme. Aluminij je s 3:0 premagal Rudarja.

Državni prvaki iz Maribora so v 13. krogu slovenskega državnega prvenstva doživeli prvi poraz. Pred 1000 gledalci je v Kranju z izidom 1:0 slavil Triglav. Kranjčani so, kot kaže, neugoden tekmec za Mariborčane, saj so bili tudi zadnji, ki so pred dolgo serijo zaporednih zmag na slovenskih zelenicah premagali varovance trenerja Darka Milaniča. Prav v Kranju so Mariborčani marca doživeli zadnji poraz v državnem prvenstvu, to je bilo še v spomladanskem delu minulega DP. Milanič ni mogel računati na usluge poškodovanih Nejca Potokarja in Marcusa Tavaresa, zaradi hudega ritma tekme je v Mariboru pustil novega reprezentanta Gorana Cvijanovića in Jovana Vidovića, na klopi pa Željka Filipovića, Martina Mileca, Agima Ibraimija in Roberta Berića. In igranje z "rezervno" postavo se je prvakom hitro maščevalo. Kranjčani so namreč po zapravljeni priložnosti mariborskega napadalca Nikole Komazeca povedli že v deseti minuti, ko je praktično vse opravil Matej Poplatnik. Prodrl je po levi strani, preigral dva Mariborčana, nato pa natančno meril. Po prejetem zadetku so gosti zagospodarili na igrišču, toda v protinapadih so bili domači celo nevarnejši, stalna nevarnost za Jasmina Handanovića je bil predvsem Vlado Šmit, nekajkrat je poskusil tudi Đurković. Na drugi strani bi se lahko pred golom Kranjčanov bolje znašla Matic Črnic in Alen Ploj. V dodatne težave so gostje, ki v prvem delu niti enkrat niso ustrelili v okvir gola, zašli tik pred koncem polčasa, ko je bil zaradi nepotrebnega nešportnega prekrška izključen Brazilec Arghus.

Igralci Triglava so premagali Mariborčane.
Igralci Triglava so premagali Mariborčane. FOTO: Damjan Žibert
A te težave so bile bolj navidezne, saj so kljub številčnemu primanjkljaju tudi v drugem delu nadaljevali napade. Na začetku drugega polčasa so imeli obilo smole, saj je Dejan Mezga v 48. minuti po prostem strelu strela zadel prečko, odbite žoge pa v gol ni znal spraviti Ploj. Le minuto pozneje je po kotu in strelu z glavo okvir vrat (vratnico) zadel še Zoran Lesjak, domači vratar Žan Pelko pa se je izkazal po strelu Komazeca od daleč. Ko je v 67. minuti Mezga še drugič zadel prečko, je bilo jasno, da zvezde prvakom tokrat niso naklonjene. V zaključku, potem ko so domači za nekaj časa umirili njihove napade, so sicer zaigrali na vse ali nič, toda na koncu so bili Kranjčani, ki so se usmerili na protinapade, bližje zadetku. Maribor še vedno ostaja na prvem mestu prvenstvene lestvice, s šestimi točkami prednosti pred ljubljansko Olimpijo.
Maribor - Club Brugge - 2
Maribor - Club Brugge - 2 FOTO: Damjan Žibert

Aluminij boljši od Rudarja
Novinci v prvoligaški druščini, nogometaši Aluminija iz Kidričevega, nadaljujejo uspešne predstave. Proti Rudarju so zabeležili drugo zmago v zadnjih treh nastopih, tako da so se s šestim uspehom v trinajstih krogih povzpeli na četrto mesto razpredelnice. Tri proti nič je hkrati najvišja zmaga Aluminija v tej sezoni. V prvih 45 minutah ekipi nista pokazali kaj prida nogometa. Rudar je imel žogo sicer več v posesti, vendar streli od daleč niso obrodili želenih sadov. Nadaljevanje je prineslo povsem drugo podobo. Hrabra poteza domačega stratega Kristiana Lipovca, ki je v uvodnih minutah drugega polčasa opravil vse tri menjave, so bile zadetek v polno za Aluminij. V 58. minuti je namreč Klemen Bingo po natančno izvedenem udarcu s kota Marka Drevenška zadel za 1:0. Tedaj je tudi Aleš Čeh na hitro opravil dve menjavi, vendar je bil učinek ravno obraten kot pri domačih. Ti so namreč izvedli hiter protinapad, žoga je prišla do Roberta Kureža, ki mu ni bilo težko doseči še svojega sedmega zadetka v sezoni, s katerim se je na vrhu lestvice najboljših strelcev izenačil z napadalcem Gorice Dejanom Žigonom. V 73. minuti je padel še tretji zadetek, gostitelji so si po prekršku Saše Bakarića nad Robertom Kurežom priigrali najstrožjo kazen, ki jo je suvereno izvedel Marko Drevenšek.