Ljubljana, 17. 05. 2014 18.53 |

Nogometaši NK Maribora so v 35. krogu PrveLige zmagali na gostovanju pri Gorici. Potem, ko so gostitelji povedli z golom Gianluce Lapadule, sta prvakom ob koncu zmago zagotovila Žiga Živko in Petar Stojanović.

Marcos Tavares
Marcos Tavares FOTO: Miro Majcen

Nogometaši NK Maribora so se na gostovanje v Novo Gorico odpravili s tremi debitanti med slovensko elito (Aljaž Cotman, Sven Dodlek, Žiga Živko), gostitelji pa so zaigrali brez najboljšega igralca lige Massima Code. A gostitelji so dolgo lomili tekmeca in v 52. minuti zabili za vodstvo z 1:0. Gola se je veselil Gianluca Lapadula. Dolgo je kazalo, da se bodo celo veselili zmage, a vijoličasti so jim prekrižali načrte. Debitant Živko je zabil v 84. minuti, nekaj trenutkov zatem pa se je med strelce vpisal še Petar Stojanović in postavil končni izid dvoboja (2:1).

Mate Eterović
Mate Eterović FOTO: Damjan Žibert
Tekma prebratov Velenjčanom
Nogometaši novomeške Krke so se na gostovanje v Velenje odpravili po pozitivni izid. Želja so bile tri točke, zadovoljni pa bi bili tudi z delitvijo. A četa Adnana Zildžovića je hitro prejela gol – že v 4. minuti je bil natančen Rajko Rotman - , nato pa do izteka prvega dela zabila dva. Izid je poravnal Joel Stephane Obele, tik pred iztekom prvega dela dvoboja pa je Žiga Kastrevec povišal na 2:1. V nadaljevanju so izbranci Jernej Javornika stvari uspeli postaviti na svoje mesto, z goli Mateja Eterovića (2 x) in Rotmana.

Vukčević odločil ob Kamniški Bistrici
Domžalčani so imeli od 61. minute dalje vodstvo in zmago v svojih rokah, a dvoboja niso uspeli mirno pripeljati h koncu. Potem, ko je uspel na 1:1 izenačiti Nik Omladič, je moral deset minut pred iztekom igralnega časa, z drugim rumenim kartonom predčasno pod prho še strelec edinega domžalskega gola Aladin Šišić. Številčno prednost pa so zmagi izkoristili. V sodniškem dodatku je za končnih 2:1 zabil Marko Vukčević.

Darko Karapetrović
Darko Karapetrović FOTO: Damjan Žibert

Koprčani zmagali v Zavrču
Koprčani so na zahtevnem gostovanju v Zavrču začeli dobro, povedli z golom Jake Štromajerja, a v 60. minuti je Boris Sambolec uspel izid poravnati. Gledalci na pretesnih tribunah so pričakovali, da se bosta tekmeca razšla brez zmagovalca, a Primorci so imeli drugačen načrt. Želeli so si zmage in jo z drugim golom Štromajerja tudi dočakali. Odločilni gol je zabil v 70. minuti.

Roberto Vanoli
Roberto Vanoli FOTO: Damjan Žibert

Verbič spet krvnik Kranjčanov
Nogometaši NK Celja so jo v bitki za obstanek zagodli Kranjčanom. Izbranci Siniše Brkića so upali vsaj na kakšno točko, a Uroš Palibrk in druščina tokrat niso našli poti do mreže tekmeca iz Celja. Četa Simona Rožmana pa je le čakala na svojo priložnost in jo dočakala. V 42. minuti je mrežo gostiteljev zatresel Benjamin Verbić.