Liverpoolov prosti pad: menjava v vratih ni pomagala, Klopp izgubil še tretjič

London, 20. 12. 2015 16.05 |

Liverpool je utrpel drugi poraz na zadnjih štirih tekmah, v katerih rdečim ob dveh remijih ni uspelo osvojiti polnega izkupička. Za vedno bolj neprepričljivo ekipo Jürgna Kloppa je bil na tekmi 17. kroga Premier League usodno eno izmed odkritij sezone Watford (3:0).

Madžarski vratar Adam Bogdan si ligaškega debija v majici rdečih ne bo zapomnil po lepem. FOTO: Reuters

Liverpoolov trener Jürgen Klopp je poskusil slab niz rezultatov, rdeči niso zmagali na zadnjih treh tekmah, prekiniti s presenetljivo rošado v vratih, kjer je kritiziranega Simona Mignoleta za svoj ligaški debi v dresu Liverpoola zamenjal madžarski rezervist Adam Bogdan. Toda poteza se je Kloppu vrnila kot bumerang, saj je nekdanji član Boltona v mrežo izpustil na videz nenevarno podajo in Chelseajev mladec Nathan Ake se je že v tretji minuti veselil vodilnega zadetka. Skupaj z Bogdanom je Klopp ekipo premešal še s tremi novinci, toda prave reakcije z Mamadoujem Sakhojem, Lucasom in Robertom Firminom ni bilo. Že po petnajstih minutah je mrežo gostov z glavo zatresel še Odion Ighalo, ki je nato v zadnjih minutah rednega dela ob naletu Liverpoola pritisnil piko na i visoki zmagi s svojim petim golom na zadnjih štirih tekmah. Ekipa iz južnega Londona, ki jo vodi španski strateg Quique Sanchez Flores, se je z zmago na le točko približala mestom, ki vodijo v Ligo prvakov.