Vodilni City zapravil dve enajstmetrovki, Nolito rešil remi, Arsenal z igralcem manj izenačen na vrhu

London, 15. 10. 2016 14.54 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 5 min

Leicester City je s trenerjem Claudiem Ranierijem v zadnji sezoni naslov prvaka slavil na sladkem gostovanju pri nekdanjih delodajalcih Italijana na Stamford Bridgeu, toda "novi" Chelsea z Antoniem Contejem tokrat ni bil tako gostoljuben in zlahka ugnal prvake (3:0). Arsenal je z dramatično zmago nad Swanseajem (3:2) izkoristil zdrs Man. Cityja.

Hazard je za 2:0 obšel Schmeichla in zadel v prazno mrežo.
Hazard je za 2:0 obšel Schmeichla in zadel v prazno mrežo. FOTO: AP

Diego Costa, Eden Hazard in Victor Moses so bili strelci ob rutinski zmagi Chelseaja, ki je na domači zelenici potolkel branilca naslova Premier League Leicester City. V prvem polčasu dvoboja dveh zadnjih osvajalcev Premier League sta zadela Costa in Hazard, Moses pa je nato po krasni akciji zapečatil usodo neprepoznavnih lisjakov. Londonski upokojenci so hitro povedli in po vsega sedmih minutah je razpoloženi Nemanja Matić po podaji iz kota preusmeril žogo proti Costi, na katerega so gostje pozabili in Brazilec s španskim potnim listom je zlahka ukanil Kasperja Schmeichla za že sedmi ligaški zadetek nove sezone. Modri so prevladovali in iskali morda že odločilno vodstvo z 2:0, nekdanji član Cityja N'Golo Kante je lepo zaposlil Hazarda, a Belgijec ni uspel ukaniti Schmeichla z lobom. David Luiz je zapravil naslednjo priložnost in s prostim strelom zadel le okvir vrat, nato pa je Chelsea zasluženo podvojil vodstvo, ko je v 33. minuti Hazard izkoristil napako gostov in obšel Schmeichla za enostaven zadetek. Gostje so imeli lepo priložnost pred koncem polčasa, a je bil Jamie Vardy po predložku Luisa Hernandeza za las prekratek, medtem ko je Luiz zapretil s še enim prostim strelom. Tudi v drugem polčasu je večinoma pretil Chelsea in Kate je pripravil vse potrebno za zadetek Mosesu, ki pa ni uspel premagati Schmeichla. Luiz bi po nesrečnem posredovanju ob podaji Vardyja kmalu zatresel lastno mrežo, a na lastno srečo zadel le okvir vrat, Kante pa je bil za las oddaljen od zadetka v mreži bivše ekipe po obrambi Schmeichla (streljal je Costa), a so strel Francoza gostje izbili na golovi črti.

V 80. minuti je Moses nato postavil končni izid po izjemni podaji s peto Nathaniela Chalobaha in strelu ob bližnjo vratnico. Conte je tako še dodatno utišal govorice o hitrem odhodu iz Londona, ki so se ob številnih obiskih lastnika Romana Abramoviča na zadnjih treningih pojavile v medijih, smejoč pa jih je na nedavni novinarski konferenci zavrnil tudi italijanski trener sam. Manchester City se je vrnil po zaostanku in na domačem obračunu z Evertonu izvlekel remi (1:1), toda na obračunu nekdanjih soigralcev je bil Josep Guardiola tisti, ki je imel bolj grenek priokus po kar dveh zapravljenih najstrožjih kaznih. City bi lahko povedel v prvem polčasu, ko je Phil Jagielka spotaknil Davida Silvo, a je izkušeni Nizozemec Maarten Stekelenburg prebral namero Belgijca Kevina De Bruyna in mu strel z enajstih metrov ubranil. City je bil za zapravljeno kaznovan kmalu po začetku nadaljevanja, ko je še en Belgijec Romelu Lukaku s sredine igrišča prodrl vse do vratarja Claudia Brava in matiral Čilenca. Rezervist Sergio Agüero je bil po še enem prekršku Jagielke naslednji, ki bi lahko izenačil za meščane, a je rojak trenerja Ronalda Koemana Stekelenburg ustavil tudi Argentinca, čigar zapravljena najstrožja kazen je odmevala že na nedavnih kvalifikacijskih obračunih. A City je le našel pot do liverpoolske mreže v 72. minuti, ko je Nolito, ki je prav tako vstopil s klopi, z glavo zatresel mrežo modrih, a to ni bilo dovolj za prvo zmago na zadnjih treh obračunih.

Nov zdrs Cityja je izkoristil Arsenal, ki je kljub izključitvi švicarskega vezista Granita Xhake doma na debiju trenerja Boba Bradleyja ugnal valižanski Swansea City (3:2). Zgodovinska tekma, prva za kakšnega ameriškega trenerja v Premier League, se je začela slabo za nekdanjega selektorja ZDA, saj so topničarji v 26. minuti povedli po zadetku Thea Walcotta, ki v Stožicah ni blestel, je pa prispeval svoj peti zadetek na zadnjih petih tekmah in z neposredne bližine izkoristil slabo posredovanje valižanske obrambe. Walcott je bil že nekaj minut kasneje spet med strelci in Anglež je izkoristil še eno napako ter pospravil žogo v mrežo z nekaj metrov. Gylfi Sigurdsson je z roba kazenskega prostora lepo zadel in Petr Čech je moral po žogo v svojo mrežo, Mesut Özil je z lepim volejem v drugem polčasu zadel pod prečko in spet odlepil Londončane, toda labodi se niso predali in Borja Baston je po podaji Modouja Barrowa vnovič priključil goste. Toda Arsenal je zdržal za šesto zaporedno zmago, čeprav je bil Xhaka 20 minut pred iztekom rednega dela tekme izključen za ciničen prekršek nad Barrowom. Popolno veselje v severnem Londonu je preprečil West Bromwich Albion, proti kateremu je Tottenham uspel do točke priti šele v enem zadnjih napadov, ko je zadel še en stoženski "poraženec" Dele Alli (1:1). Spursi so v prvem polčasu močno prevladovali z Allijem in Christianom Eriksnom, ki ju je lepo ustavil domači vratar Ben Foster. Občasni angleški reprezentant je bil najboljši posameznik WBA, ugnati ga nista uspela niti Moussa Sissoko in kasneje še enkrat Eriksen, nato pa je za nameček udaril Nacer Chadli. Nekdanji član Tottenhama, ki v Birminghamu igra v veliki formi, je po obrambi Huga Llorisa (streljal je James McClean) spravil žogo čez črto za veliko slavje. A nekdanji klub Boštjana Cesarja in Roberta Korena se na koncu ni veselil vseh treh točk, Dele je bil po podaji v sredino namreč najbolj zbran in uspel zatresti mrežo v gneči pred vrati.

Izidi 8. kroga:

Arsenal ‒ Swansea City 3:2 (2:1)
Walcott 26., 33., Özil 57.; Sigurdsson 38., Baston 66.
RK: Xhaka 70./Arsenal

Manchester City ‒ Everton 1:1 (0:0)
Nolito 72.; Lukaku 64.
Kevin De Bruyne v 43. in Sergio Agüero v 70. minuti (oba City) sta zapravila enajstmetrovki.

West Bromwich Albion ‒ Tottenham Hotspur 1:1 (0:0)