Poraz 'Ronaldovih' in rdeč karton Laporta v četrtfinalu azijske Lige prvakov

Al Ain, 04. 03. 2024 21.29 |

Cristiano Ronaldo je v Evropi kar petkrat osvojil slovito Ligo prvakov, a v Aziji mu vsaj za zdaj ne kaže tako dobro. Na prvi tekmi četrtfinala tega tekmovanja je njegov Al Nassr izgubil 1:0 proti Al-Ainu.

Portugalski super zvezdnik je s soigralci odletel v Združene arabske emirate, kjer so se soočili z drugo uvrščenim moštvom v tamkajšnjem prvenstvu. Al-Nassr do tega srečanja v tej sezoni azijske Lige prvakov še ni doživel poraza, a Soufiane Rahimi je z zadetkom v 44. minuti poskrbel za zaskrbljenost v Savdski Arabiji.

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo FOTO: Profimedia

V 73. minuti je Rahimi znova zatresel mrežo vratarja Davida Ospine, a sodniki v VAR sobi so zadetek razveljavili. Čeprav se je tekma zaključila z zmago domačih 1:0, se težave Al-Nassra tu niso končale. V četrti minuti sodnikovega dodatka je namreč eden od zvezdnikov moštva iz Riada Aymeric Laporte prejel rdeč karton in poskrbel, da bo obramba na povratni tekmi ostala brez svojega poveljnika.