Ponižanje jezernikov v Oklahomi

Oklahoma, 15. 05. 2012 07.52 |

Košarkarji NBA moštva Oklahoma City Thunder so v prvem dvoboju konferenčnega polfinala s kar 119:90 ugnali Los Angeles Lakers. Junak visoke zmage je bil Russell Westbrook, ki je 27 točkam dodal še 9 podaj in 7 skokov.

Russell Westbrook
Russell Westbrook FOTO: Reuters

"Od samega začetka dvoboja smo narekovali ritem. Ko igramo, tako kot smo proti Los Angeles Lakersom, so redki tisti, ki nas lahko zaustavijo,“ je po zmagi s 119:90 nad Los Angeles Lakers povedal zvezdnik moštva Oklahoma City Thunder Russell Westbrook. Gostitelji so dobili prvo, drugo in tretjo četrtino, v zadnjih minutah dvoboja pa so se jezerniki vendarle nekoliko zbrali in sebi v prid obrnili vsaj zadnji del dvoboja, ki so ga dobili z 22:21. Pri gostih sta bila najučinkovitejša Andrew Bynum in Kobe Bryant, ki sta vsak dosegla po dvajset točk. Gostitelji so tako prišli do prve zmage v konferenčnem polfinalu.

Prve zmage v omenjenem delu tekmovanja pa so se v noči na torek veselili tudi Philadelphia 76ers, ki so na gostovanju pri Boston Celtics zmagali z 82:81 in izid v zmagah poravnali na 1:1.