Polfinale pokala: Mariborčani v Kranju izvlekli remi

Kranj, 01. 05. 2013 18.53 |

Na prvi tekmi polfinala slovenskega nogometnega pokala sta se Triglav in Maribor razšla brez zmagovalca. Končni izid 2:2 je v 90. minuti postavil Marcos Tavares. Remizirala sta tudi Aluminij in Celje (1:1).

Dušan Kosić na klopi Triglava še ne pozna poraza.
Dušan Kosić na klopi Triglava še ne pozna poraza. FOTO: Miro Majcen

Začetek obračuna na Gorenjskem je pripadel gostiteljem, ki so povedli že v osmi minuti. Agim Ibraimi je lepo zaposlil Dejana Mezgo, Hrvat s slovenskim potnim listom pa je z natančnim strelom v oddaljenejši kot matiral Žana Pelka. A vodstvo čete Darka Milaniča ni trajalo dolgo. Enis Đurković je z natančno podajo lepo zaposlil Davorja Bubanjo, ki je mojstrsko zatresel mrežo aktualnih pokalnih prvakov. Sledila je premoč Štajercev, a Robert Berić in Matija Smrekar sta iz zelo ugodnih položajev streljala mimo vrat. Še bližje novemu vodstvu so bili Mariborčani na začetku drugega polčasa, ko je Martin Milec s prostega strela zatresel okvir vrat. Gostje so še naprej pritiskali, nogometaši Triglava pa so vztrajno čakali na svoje priložnosti iz protinapadov. V 76. minuti so gostitelji povedli. Đurković je najprej zadel enega izmed mariborskih branilcev, žoga se je odbila nazaj do prihodnjega člana Olimpije, ki je v drugem poskusu mojstrsko preigral vratarja Jasmina Handanovića in brez težav zatresel nebranjeno mrežo. Obramba Triglava je zdržala vse do 90. minute. Takrat je Marcos Tavares natančno meril z roba kazenskega prostora in svojemu moštvu zagotovil remi. Kljub temu Dušan Kosić na klopi Triglava še naprej ostaja neporažen.

Brez zmagovalca sta se razšla tudi Aluminij in Celje. V Kidričevem so po zaslugi Benjamina Verbiča povedli gostje, za izenačenje pa je v drugem polčasu poskrbel Timotej Petek.