Polfinale: DR Kongo - Slonokoščena obala, Ekvatorialna Gvineja - Gana

Malabo, 01. 02. 2015 22.39 |

Znana sta polfinalna para afriškega nogometnega prvenstva. V sredo se bosta pomerila DR Kongo in Slonokoščena obala, naslednji dan pa sta na vrsti še gostitelj Ekvatorialna Gvineja ter Gana.

V polfinalih je Gana premagala Gvinejo s 3:0, Slonokoščena obala pa je bila s 3:1 boljša od Alžirije. Strelca za Slonokoščeno obalo sta bila Wilfried Bony (26., 68.) ter Gervinho (94.), za Alžirce pa je na 1:1 izenačil El Arabi Soudani (51.). Ganci so proti Gvineji zanesljivo zmagali, največ zaslug pa ima Christian Atsu, ki je zadel v četrti in 61. minuti. Tretji gol za črne zvezde je dodal Kwesi Appiah (44.). Že v sodnikovem dodatku že zdavnaj odločene tekme pa je za nekaj hude krvi poskrbel vratar Gvineje Naby-Moussa Yattara, ki je z grobim startom na robu kazenskega prostora podrl zvezdnika Gane Asamoaha Gyana, ki je odšepal z igrišča, Gvineja pa je tekmo končala samo z desetimi igralci.

Max Gradel
Max Gradel FOTO: Reuters

V soboto je DR Kongo po preobratu ugnal Kongo, ko je zaostanek 0:2 spremenil v zmago s 4:2. Jeremy Bokila je izenačil v 75. minuti, šest minut pozneje pa je bilo 3:2 po golu Joela Kimwakija. Za piko na i je nato v sodnikovem dodatku še drugič na tekmi zadel Dieumerci Mbokani.

Tunizija je na drugi tekmi vodila od 70. minute, domači pa so že v sodnikovem dodatku izkoristili enajstmetrovko, zadel je Javier Balboa. V 102. minuti je isti igralec odlično izvedel prosti strel in poskrbel za veliko slavje domače zasedbe, ki je na lestvici Fife uvrščena kar 96 mest slabše od Tunizije.