Koper, 31. 05. 2017 21.30 |

Na stadionu Bonifika sta se v finalu pokalnega tekmovanja pomerila Domžale in Olimpija. Zmagali so Domžalčani (1:0), edini gol na tekmi je v drugem polčasu dosegel Dobrovoljc. Olimpija je od 55. minute igrala z igralcem manj, rdeči karton je dobil Cretu, v sodnikovem podaljšku pa še Mitrović. To je za Domžale druga pokalna lovorika v klubski zgodovini.

V Kopru se je razpletlo letošnje nogometno pokalno tekmovanje. V finale sta se prebili moštvi Domžal in Olimpije. V prvenstvu so si Ljubljančani s tretjim in Domžalčani s četrtim mestom že zagotovili nastop v evropskih pokalih, zato je bila tekma priložnost za prestižno domačo pokalno lovoriko. Doslej je Olimpija pokal dobila štirikrat, a nazadnje v sezoni 2002/03, Domžalčani pa imajo v svojih vitrinah edini pokal iz sezone 2010/11. Glede na sezono so bili v rahli prednosti Ljubljančani, ki so v prvenstvu dobili tri od štirih medsebojnih obračunov. Trener Domžal Simon Rožman je na igrišče poslal naslednjo enajsterico: Milić, Širok, Blažič, Dobrovoljc, Balkovec, Husmani, Franjić, Majer, Vetrih, Repas, Firer.

Na drugi strani se je Safet Hodžić odločil priložnost dati naslednjim igralcem: Vodišek, Klinar, Zarifović, Mitrović, Štiglec, Boateng, Miškić, Cretu, Kirm, Benko, Abass. V prvem polčasu so gledalci videli bolj bledo igro, malce nevarnejši so bili Domžalčani, ki so zadeli prečko. Po še nekaj nenatančnih strelih je v 32. minuti močno streljal še Ivan Firer od daleč, toda Rok Vodišek je bil na mestu. Olimpija je bila prvič nevarna v 33. minuti, ko je Danijel Miškić sprožil z roba kazenskega prostora, na mestu pa je bil Dejan Milić. Polčas se je končal brez golov.

V drugem polčasu je v 55. minuti Alexandru Cretu dobil drugi rumeni karton in je moral z igrišča. To je bil precejšen udarec za zmaje, ki so morali nadaljevati z deseterico. Domžalčani so številčno prednost izkoristili že v 61. minuti, po strelu iz kota je najvišje skočil Gaber Dobrovoljc in premagal nemočnega Vodiška. V sodnikovem podaljšku je drugi rumeni karton dobil še Nemanja Mitrović in zmaji so tekmo končali z devetimi igralci. Edini gol na tekmi je Rožmanovim varovancem zadostoval za zmago in končno slavje, ter drugo pokalno lovoriko v klubski zgodovini.

Domžalčani so se veselili pokalne lovorike.