FOTO in VIDEO: Zapravljivi zmaji na debiju trenerja Elsnerja odločili tekmo šele v 85. minuti, prvenec debitanta Benka

Dob, Turnišče, 07. 09. 2016 16.37 |

Olimpija in Krka sta se pridružili velenjskemu Rudarju v četrtfinalu Pokala Slovenije. Ljubljančani, ki jih je pri tretjeligašu Turnišču prvič na uradni tekmi vodil novi trener Luka Elsner, so kljub številnim priložnostim v Prekmurju slavili "le" z 2:0, Krka pa je slavila pri Dobu (1:0).

Pogovor z Luko Elsnerjem po zmagi na pokalni tekmi s Turniščem
Ponavadi se mora v takih tekmah pusiti veliko energije, da greš skozi, ker sta strast in motivacija nasprotnika visoka. Mi smo bili žal danes zelo 'nizki' v tem zaključevanju naših situacij, da bi si omogočili malce lažji potek tekme. Nič hudega - prav veliko pozitivnih iztočnic pa ne bomo potegnili iz današnje zmage, razen tega, da smo prišli skozi. Na ravni Prve lige bomo morali iz vsake druge takšne situacije zadevati, ker drugače ne bomo prišli do želenih ciljev, a verjamem, da smo tega sposobni. Luka Elsner, trener Olimpije za 24UR

Manj kot teden dni je minilo od predstavitve Luke Elsnerja, ki je postal četrti trener ljubljanske Olimpije v manj kot enem letu, a že je nekdanji branilec in trener Domžal vodil svojo drugo tekmo na zeleno-beli klopi. Po porazu na prijateljski tekmi v Vidmu je Elsnerja čakal tekmovalni debi v Pokalu Slovenije, kjer se je Olimpija za četrtfinalno vozovnico udarila s prekmurskim Turniščem. Blizu Beltincev, kjer se je nekoč igral tudi prvoligaški nogomet, je gostovanje državnih prvakov poželo veliko zanimanja in zbralo se je okoli tisoč ljubiteljev nogometa. Elsnerjeva prva postava je poleg štirih branilcev v zadnji vrsti vključevala tudi mladega vratarja Roka Vodiška, v napadu sta začela Etien Velikonja in Blessing Eleke. Prav Nigerijec je po prodorih z leve dvakrat lepo našel kolega iz konice, ki pa se je pred vrati odzval slabo, v enajsti minuti ga je lepo ustavil Gregor Pavel. Nato je poskusil še Eleke sam in v 12. minuti udaril mimo bližnje, po akciji Aljaža Krefla pa je reprezentant Miha Zajc meril za las mimo daljše vratnice. Najboljši posameznik dvoboja je bil brez dvoma domači čuvaj mreže Damjan Lebar, ki si je eno redkih napak privoščil v 24. minuti, ko je slabo stekel izven svojega gola in bi žogo kmalu odbil do Elekeja, ki mu je ni uspelo zadržati, Zajc pa se je nato zapletel s preigravanjem. Andraž Kirm je v 26. minuti zatresel zunanji del mreže s polvolejem po odbijanju žoge v kazenskem prostoru, mimo gola je nato meril še Eleke, a se je Nigerijec hitro odkupil.

V 31. minuti je z desnega boka podajal Kirm, Velikonja je bil za podajo prekratek, iz "drugega plana" pa je Eleke potisnil žogo v prazno mrežo. Vodišek v vratih zmajev dela ni imel, preizkusil ga je praktično le Aleš Koren z nenevarnim poskusom s precejšnje razdalje v 37. minuti. Zaposlenemu Lebarju, ki si je dnevnico krvavo prislužil, sta do konca polčasa zapretila še Zajc in Velikonja, toda ne preveč prepričljivo. V nadaljevanju se podoba na zelenici ni spremenila, Olimpija je nadaljevala z napadi in nizala priložnosti, a tudi nezbrane zaključke. Kirm bi lahko v 50. minuti tudi streljal, toda slabo podajal do Elekeja na drugi vratnici, nato je lepo poskušal še Ricardo Alves, a bil po strelu z levico v daljši kot za las nenatančen. Domači modri so nato tudi sami imeli nekaj precej zrelih priložnosti, v 54. minuti se je Vodišek pogumno vrgel pod noge Urošu Pavlu in preprečil zadetek, potem ko je Pavel ušel Kenanu Bajriću in Dejanu Kelharju. Elsner je za zadnjih 30 in še nekaj minut ponudil tudi uradni debi novemu napadalcu Leonu Benku, ki je zamenjal Elekeja, izkušeni hrvaški strelec pa je bil takoj nevaren, medtem ko so tudi domačini ob zapravljivih Ljubljančanih ostajali "živi" in zapretili z nekaj streli. Benko je v 59. minuti atraktivno prišel do strela in udaril z volejem, Kelhar je zgrešil z glavo in tekma še vedno ni bila odločena. Kirmov strel je Lebar po preigravanju na robu 16-metrskega prostora izvrstno ustavil in še podaljšal negotovost. Mreža Turnišča se je zatresla, toda kranjski sodnik Andrej Žnidaršič je zadetek Zajca v 64. minuti razveljavil, ker naj bi Benko po podaji s strani igral z roko. Zadetek so sodniki razveljavili tudi Benku, ki je najprej zgrešil s "škarjicami", Kirm pa ga je nato našel v prepovedanem položaju.

Alves je dobrih pet minut kasneje zatresel vratnico s prostega strela, Benko pa je sam pred vratarjem slabo poskusil z "lobom". Veliko priložnost je še pred odločilnim drugim zadetkom Hrvata, to je bil njegov prvi po prestopu, zapravil Velikonja, ki je povsem sam pred vrati komajda zadel žogo in meril mimo vrat. Tekma bi se lahko močno zapletla v 81. minuti, ko je Pavel padel ob Denisu Klinarju, ki ga je po visoki podaji v kazenski prostor prijel, toda glavni sodnik ni zapiskal. Olimpija je tekmo odločila šele v 85. minuti, ko je Kirm le uspel najti osamljenega Benka, ki je z levico zadel v prazno mrežo. Zmaga gostov bi lahko bila še izdatnejša, če bi bil Velikonja dovolj visok po nevarnem prostem strelu z roba kazenskega prostora, Kirm pa bolj natančen, potem ko se je sprehodil v kazenski prostor in neoviran streljal prek vrat. Na sredini drugi pokalni tekmi je novomeška Krka z golom Marka Brekala v 64. minuti v gosteh izločila Dob. V torek so se v četrtfinale uvrstili tudi nogometaši velenjskega Rudarja po zmagi nad Jadranom iz Dekanov z 2:1, dvakrat je zadel Sven Dodlek, prihodnji teden pa bodo na sporedu še preostale tekme osmine finala. Pari so Tolmin ‒ Domžale, Krško ‒ Celje, Kalcer Radomlje ‒ Maribor, Luka Koper ‒ Aluminij in Nafta 1903 ‒ Gorica.