Pokal: Carpi brez Belca izločil Iličića in Fiorentino, poslovila se je tudi Roma

Rim, 16. 12. 2015 22.41 |

V osmini finala italijanskega nogometnega pokala je izpadla Fiorentina, moštvo slovenskega reprezentanta Josipa Iličića. Izločil jo je Carpi, ki je slavil z 1:0. Presenetljivo se je od pokala morala posloviti tudi Roma.

Iličić se je poslovil od italijanskega pokala. Usoden je bil Belčev Carpi.
Iličić se je poslovil od italijanskega pokala. Usoden je bil Belčev Carpi. FOTO: Reuters

Carpi, ekipa slovenskega vratarja Vida Belca, je slavila z golom Antonia Di Gaudia v 76. minuti tekme. Belec je v Firencah sicer obsedel na klopi, Iličić pa je priložnost za igro dobil ob začetku drugega polčasa in tekmo odigral do konca. Poraz in presenetljivo slovo od pokala je zabeležila tudi Roma, ki se bo v osmini finala Lige prvakov pomerila s slovitim Real Madridom. Do takrat je sicer še daleč, a poraz proti drugoligašu Spezii (0:1) vsekakor ni dober obet pred spopadom z Realom. Spezia je sicer napredovala po streljanju 11-metrovk, pri Romi pa sta strela z bele točke zastreljala bosanska nogometaša Miralem Pjanić in Edin Džeko. Brez večjih težav pa je napredoval Juventus, ki je na mestnem derbiju s 4:0 ugnal nogometaše Torina. Za Staro damo je dvakrat zabil Simone Zaza, enkrat je bil natančen Paulo Dybala, s prostega strela pa je gostujočega čuvaja mreže Salvadorja Ichaza matiral še 22-letni francoski vezist Paul Pogba.

Izpad Omladiča in Brečka
V Nemčiji je bila prav tako na sporedu osmina finala. Mišo Brečko je z drugoligašem Nürnbergom moral priznati premoč Herthi iz Berlina, ki letos kaže dobre igre in trenutno zaseda tretje mesto v bundesligi. Brečko je odigral celoten obračun, ki so ga nogometaši Nürnberga pred domačimi gledalci izgubili z 0:2. Nekoliko bolje je kazalo Niku Omladiču, ki brani barve drugoligaša Eintracht Braunschweiga. A tudi nekdanji zmajček ni dočakal napredovanja v četrtfinale. Potem ko je v igro vstopil v 66. minuti tekme je Stuttgartu, zadnjeuvrščenemu moštvu bundeslige, moral priznati premoč po podaljških. Odločilni gol za Stuttgart je zabil bosanski nogometaš Toni Šunjić.