Podolski zaradi poškodbe noge na bolniški

Köln, 30. 01. 2012 13.07 |

Lukas Podolski, soigralec slovenskih nogometašev Milivoja Novakovića in Miša Brečka pri nemškem prvoligašu Kölnu, bo zaradi poškodbe stopala z nogometnih zelenic odsoten najmanj tri tedne.

Iz kluba so sporočili, da si je Lukas Podolski na sobotni prvenstveni tekmi proti Schalkeju, ki jo je Köln visoko izgubil (1:4), natrgal vez v levem stopalu. Köln je vodil po prvem polčasu z 1:0, nato pa v drugem dobil štiri gole, ki so padli v obdobju od 60. do 83. minute. Napadalec Milivoje Novaković je igral vso tekmo, branilec Mišo Brečko pa je v igro vstopil v 69. minuti, v 78. minuti pa je moral v garderobo zaradi rdečega kartona.

Podolski, šestindvajsetletni nemški reprezentant, je imel že v preteklosti težave z isto poškodbo, zaradi česar so mu v klubu naročili teden strogega mirovanja, šele potem lahko začne rehabilitacijo. Podolski je sicer eden ključnih mož Kölna, ne nazadnje je v tej sezoni zabil kar 15 od skupno 28 ligaških golov svoje ekipe.