Malabo, 05. 02. 2015 22.26 |

V finalu afriškega nogometnega prvenstva v Ekvatorialni Gvineji se bosta pomerili reprezentanci Gane in Slonokoščene obale. Slednja je že v sredo s 3:1 premagala DR Kongo, medtem ko je bila Gana v drugem precej kaotičnem polfinalu s 3:0 boljša od domače reprezentance.

• Navijaška divjanja med polfinalom afriškega pokala
    01:46
    Navijaška divjanja med polfinalom afriškega pokala
  • Navijaški izgredi na afriškem pokalu
    00:53
    Navijaški izgredi na afriškem pokalu
Nogometaši Gane se bodo v finalu pomerili s Slonokoščeno obalo.
Nogometaši Gane se bodo v finalu pomerili s Slonokoščeno obalo. FOTO: Reuters

Štirikratni prvaki tega tekmovanja iz Gane danes niso ničesar prepustili naključju, na igrišču v Malabu so zagospodarili že v prvem polčasu, ki so ga dobili z 2:0. Gana je povedla šele tri minute pred koncem prvega polčasa, ko je z bele točke zaradi prekrška nad Kwesijem Appiahom zadel Jordan Ayew, tik pred koncem prvega dela tekme pa je na 2:0 povišal še Mubarak Wakaso.

Nato je v drugem delu sledila prava zmeda, saj je bilo regularnih zgolj 30 minut drugega dela dvoboja. Tekmo so morali namreč sodniki 10 minut pred koncem pri vodstvu Gane s 3:0 prekiniti, saj so domači navijači metali na igrišče predmete, poleg tega pa grozili gostujočim igralcem in navijačem. Po več kot polurni prekinitvi so varnostniki le dosegli izpraznitev tribun, tako da se je tekma lahko nadaljevala.

Glavni sodnik Eric Otogo-Castane iz Gabona je odločil, da bosta ekipi igrali še tri minute, že odločen dvoboj pa so na koncu le dobili igralci Gane. Tretji gol za zmagovalce je že pred prekinitvijo v 75. minuti prispeval Andre Ayew.

Ekvatorialna Gvineja - Gana 0:3 (0:2)