Po 15 letih na SP tudi Kolumbijci

Barranquilla, 12. 10. 2013 14.00 |

Kolumbijski nogometni reprezentanci se je uspelo po 15 sušnih letih uvrstit na svetovno prvenstvo. Potem, ko so na gostovanju pri Čilencih zaostajali že s 3:0, je Radamel Falcao šest minut pred koncem poskrbel za izenačenje (3:3) in popeljal reprezentanco na SP.

Nogometaši Kolumbije so se pridružili Argentincem in Brazilcem, ki so si že zagotovili vozovnico za nastop na svetovnem prvenstvu, ki bo prihodnje leto v Braziliji. Izbranci Joseja Pekermana so za zanesljivo pot v mundial potrebovali točko v dvoboju s Čilenci, a vse skupaj se zanje ni začelo najbolje. Po 30 minutah igre so namreč gostitelji vodili že s 3:0.

Radamel Falcao
Radamel Falcao FOTO: Reuters

Po golu člana torinskega Juventusa Artura Vidala, je dvakrat mrežo zatresel še član Barcelone Alexis Sanchez in kazalo je, da od tako želene kolumbijske točke ne bo nič. Gostje so bili po visokem zaostanku v šoku, nekoliko bolj povezano pa so začeli igrati šele v 66. minuti, ko je glavni sodnik izključil Čilenca Carlosa Carmina. Teo Gutierrez je namreč samo tri minute kasneje zabil za 1:3, sledil je gol Radamela Falcaa, zvezdnik Monaca pa je za končnih 3:3 zabil šest minut pred iztekom igralnega časa.

Tako so si Kolumbijci po sušnih 15 letih vnovič zagotovili igranje na mundialu. "V šoku sem bil po tistem, kar se je dogajalo v prvem polčasu. A zbali smo se, pokazali pravi obraz in dokazali, da se znamo pobrati. Zelo sem ponosen na moje fante. Redke so tekme, ki se tako začnejo in povsem drugače končajo,“ je po končanem dvoboju dejal kolumbijski selektor Pekerman.

Na VOYO najdete vrhunce zanimivejših petkovih obračunov ter posnetka dvobojev Hrvaška - Belgija in Estonija - Turčija.