'Petarda' Kopra na gostovanju pri Čeliku, le remi Rudarja v Velenju

Nikšič, 03. 07. 2014 19.29 |

Nogometaši Kopra so na prvi tekmi prvega kroga kvalifikacij za nastop v ligi Evropa na gostovanju kar s 5:0 ugnali Čelik iz Nikšića. Nogometaši velenjskega Rudarja in albanskega Lačija so se na prvi tekmi prvega kroga kvalifikacij za evropsko ligo v Celju razšli z neodločenim izidom z 1:1.

Rumeno-modri so odlično odprli tekmovalno sezono in si zagotovili zelo ugodno izhodišče pred povratno tekmo naslednji četrtek, ko bo na stadionu Bonifika branili visoko vodstvo s kar 5:0. Kanarčki so v prvem polčasu povsem prevladovali na igrišču. Veliko dela je imel predvsem čuvaj domače vrste Vladan Giljen. Po kar nekaj zapravljenih priložnostih so Koprčani premoč kronali z zadetkom v 21. minuti za vodstvo z 1:0. Uspešen je bil 21-letni Matej Palčič. Koprski pritisk proti črnogorskim vratom po prvem priigranem vodstvu ni popustil, kanarčki se niso preselili v svoj kazenski prostor in na obrambne položaje, temveč so nadaljevali s prodori proti vratom Čelika. In stopnjevani pritisk ter napadalna drža sta se obrestovala. Na vodstvo 2:0 je v 37. minuti povišal 28-letni Denis Halilović. Koprčani so vratarja Giljena premagali iz prekinitve, iz kota je streljal Goran Galešić, žoga pa je našla Halilovića, ki jo je preusmeril za hrbet nasprotnega vratarja.

Koprski strateg Rodolfo Vanoli po polčasu ni menjal uigrane ekipe, zato pa je prvo menjavo opravil domači trener Željo Ćeha. A ta se ni poznala na terenu. Koprska goleada se je nadaljevala. Miroslav Ćovilo je v 50. minuti, podal je Luka Štromajer, premagal domačega vratarja za visoko vodstvo s 3:0. V 74. minuti je domača ekipa ostala le z desetimi igralci, potem ko je poljski sodnik Daniel Stefanski Vasiliju Jovoviću, ki je storil prekršek nad Mitjo Lotričem, pokazal rdeč karton. Koprčani so moštveno premoč kronali še z enim zadetkom, v 86. minuti je še drugič na tekmi zadel danes sijajno razpoložen Ćovilo, končni izid 5:0 pa je le minuto kasneje postavil kapetan Ivica Guberac.

Miroslav Ćovilo je dosegel dva gola.
Miroslav Ćovilo je dosegel dva gola. FOTO: Damjan Žibert

Nogometaši velenjskega Rudarja in albanskega Lačija so se na prvi tekmi prvega kroga kvalifikacij za evropsko ligo v Celju razšli z neodločenim izidom z 1:1. Za nogometaši Velenja je prva evropska preizkušnja, ki pa se ni končala po načrtih Rudarja. Velenjčani so se v celjski Areni Petrol pomerili z albanskim moštvom iz Lačija, ki nima veliko mednarodnih izkušenj, tudi v albanskem prvenstvu je bil še do leta 2009 drugoligaš. Velenjčani so v dvoboj stopili kot papirnati favoriti, a tega statusa niso potrdili z zmago, na povratno tekmo v Albaniji tako ne bodo odpotovali z najbolj ugodnim izhodiščem. Po začetnem tipanju so prvi resneje zapretili Velenjčani in mladi Denis Klinar je z golom v 17. minuti poskrbel za prvo veselje domačega moštva. Velenjčani so si priigrali še nekaj priložnosti, navdušili s kombinatorno igro, a žogo v prvem polčasu nikakor niso več spravili za hrbet izkušenega črnogorskega vratarja Lačija Miroslava Vujadinovića in pred odhodom v garderobo je ostalo pri minimalnem vodstvu domačega moštva.

V drugem polčasu so se Velenjčani trudili ohraniti minimalni izid ter so se preveč pomaknili proti svojemu kazenskemu prostoru in le čakali na konec tekme, kar so z odločnejšo igro izkoristili albanski gostje. Neodločnost Velenjčanov je bila kaznovana na najbolj krut način. V 89. minuti so gostje tako prišli do izenačenja. Gostujoče moštvo se ni ujelo v velenjsko zanko s prepovedanim položajem, po podaji iz desne strani pa je velenjsko mrežo zatresel Nigerijec Segun Adeniyi in moštvi imata pred povratno tekmo enak izhodiščni položaj.