Zavrč, 14. 04. 2016 19.45 |

Nogometaši Zavrča so na prvi polfinalni tekmi pokala Slovenije premagali nogometaše Maribora (2:1), ki se te dni bolj kot z nogometom ukvarjajo s 'peglanjem' perila znotraj slačilnice. Spomnimo, da se je po incidentu Agim Ibraimi še včeraj javno opravičeval Zlatko Zahović, že danes pa so aktualni državni prvaki gostovali v Halozah.

Matjašič je bil v odlični dnevi formi. Prispeval je zadetek in podajo.
Matjašič je bil v odlični dnevi formi. Prispeval je zadetek in podajo. FOTO: Damjan Žibert

Jure Matjašič je v 11.minuti tekme izvrstno preigral Denisa Šmeja in s podajo lepo zaposlil Josipa Golubarja, ki je žogo uspel poslati v nebranjeni del mariborskih vrat za vodstvo domačinov z 1:0. Tudi po zadetku so bili domačini bolj nevarni – Golubar je v 16. minuti sprožil s kakšnih 20 metrov z levico, toda meril preveč po sredini vrat in Handanović ni imel težkega dela. Prva lepša akcija Maribora je sledila v 21. minuti, ko je v kazenskem prostoru Zavrča do strela z glavo prišel Jean-Philippe Mendy, a je francoski napadalec meril mimo vrat Matije Kovačića. Najlepšo priložnost so Mariborčani imeli v 42. minuti, ko se je Mendy sam znašel pred vratarjem Kovačićem, a meril za las mimo Kovačićeve leve vratnice. Nenapisano pravilo, kdor ne da dobi, se je znova izkazalo za resnično. Praktično v naslednji akciji je namreč pravi evrogol zabil Matjašič, ki je s pravo mojstrovino s kakšnih 25 metrov meril natančno v stičišče vratnice in prečke ter tako potrdil dobro dnevno formo, potem ko je podal za prvi zadetek Zavrča.

V drugem polčasu se je trener gostov Darko Milanič odločil nekoliko prevetriti zasedbo in na igrišče poslal Dareta Vršič in Milivoja Novakovića. To se je Mariboru obrestovalo, pa čeprav je Novaković v 68. minuti zapravil smrtno priložnost, ko se je v akciji 1 na 1 izkazal vratar Kovačić. Gostje so zadetek le dočakali v 71. minuti, ko je po desni strani lepo utekel črnogorski nogometaš Marko Janković. Ta je sprožil, žoga pa se je odbila od vratnice naravnost na noge Gregorja Bajdeta, ki mu ni bilo težko potisniti žogo v nebranjeno mrežo Zavrča. Maribor je iskal drugi zadetek za izenačenje, a bil kar daleč od njega, svoje polpriložnosti pa so na koncu imeli tudi nogometaši Zavrča.

Očitno je, da je dogajanje v klubu - 'peglanje' perila, kot je dejal športni direktor kluba Zlatko Zahović - pustilo posledice v slačilnici Maribora, aktualni državni prvaki tokrat namreč niso prikazali blesteče igre, še posebej v prvem polčasu so delovali zelo bledo. Res pa je, da jim Zavrč v letošnji sezoni - tako kot trenutno vodilni ekipi Prve lige Olimpiji - ne leži. Maribor namreč v letošnji sezoni še ni uspel premagati Haložanov.