Pečnik edina svetla točka v porazu Slovenije

Skopje, 14. 11. 2012 19.47 |

Slovenska nogometna reprezentanca bo morala na naslednjo zmago še nekoliko počakati. Na prijateljskem obračunu v Skopju jih je s 3:2 ugnala Makedonija. Gola za Slovence je zabil rezervist Nejc Pečnik.

"Vemo, da je Makedonija dobra reprezentanca. Mi bomo šli na zmago, videli pa bomo, ali se bo izšlo po naših željah," je pred prijateljskim nogometnim obračunom med Makedonci in Slovenci dejal napadalec NK Maribora in slovenski reprezentant Robert Berič, ki tokrat ni imel svojega dne. A tudi njegovi soigralci niso pokazali veliko več. Že v 8. minuti so namreč imeli prvo pravo priložnost; po dobro izvedenem kotu Gorana Cvijanovića je z roko v kazenskem prostoru igral Boban Grnčarov, glavni sodnik dvoboja je takoj pokazal na belo točko, strel Jasmina Kurtića pa je Tome Pachovski zaustavil. Po zapravljeni 100-odstotni priložnosti za vodstvo so pobudo prevzeli gostitelji. Na slabo polnem prenovljenem stadionu Filip II. so bili iz minute v minuto bolj nevarni, začeli so izkoriščati veliko prostora za razvoj igre in v 15. minuti je debitant Adis Jahović stresel vratnico gola Samirja Handanovića. Opozorilo očitno ni prebudilo slovenske obrambe, saj je 11 minut pozneje četa Čedomirja Janevskega vodila že z 1:0, strelec za domačine pa je bil Darko Tasevski. Slovenci so po golu še naprej igrali zelo 'raztrgano', gola Makedonije niso resneje ogrozili – izjema je Kevin Kampl, ki je v 32. minuti nevarno poizkusil – domačin pa je v 41. minuti prek Jahovića povišal na 2:0 in na odmor odšel z lepo prednostjo.

Tim Matavž (levo) je imel zadnjo lepo slovensko priložnost za izenačenje.
Tim Matavž (levo) je imel zadnjo lepo slovensko priložnost za izenačenje. FOTO: Damjan Žibert

V nadaljevanju je Stojanović namesto Kampla v igro poslal Andraža Kirma, Kurtića pa je zamenjal Nejc Pečnik. In prav slednji je po slabih treh minutah zabil za 2:1 in vlil nekaj upanja slovenski četi. Kljub vsemu pa nadaljevanje ni bilo takšno. Naslednji so se po slabem posredovanju kapetana Handanovića gola veselili Makedonci, Agim Ibraimi pa je navkljub ne najbolj natančnemu strelu zatresel slovensko mrežo. Glede na prikazano na terenu ni prav nič kazalo na ugoden razplet za slovensko izbrano vrsto, žarek upanja pa je z drugim golom vlil Pečnik. Od 63. minute naprej so imeli Slovenci spet dobro izhodišče, nekajkrat nevarno zapretili, a mreža tekmecev se ni zatresla. Še najbliže golu je bil Tim Matavž, ki je že preigral vratarja domačinov Pachovskega, a mu je nato spodrsnilo in sanj o izenačenju je bilo konec.

Kot se je pozneje izkazalo, je bila to tudi zadnja prava priložnost slovenske izbrane vrste za izenačenje.