Otoški mediji: 'Wenger je znova in', Francoz bo očitno ostal v Londonu

London, 30. 05. 2017 15.32 |

Francoski nogometni strateg Arsene Wenger namerava še vsaj dve leti ostati na mestu trenerja Arsenala. Sedeminšestdesetletni Wenger je poročanju medijev na Otoku lastnika topničarjev Stana Kroenkeja obvestil, da bo sprejel ponudbo ter podpisal dvoletno podaljšanje pogodbe s tem premier ligaškim moštvom, kar pomeni, da bo na klopi Arsenala 23 let.

Navijači Arsenala so sicer med letošnjo sezono Wengerja večkrat pozvali k odstopu, a Francoz ima očitno drugačne načrte na stadionu Emirates. FOTO: AP

Arsene Wenger je že vse od leta 1996 trener londonskega Arsenala, s katerim je trikrat osvojil angleško Premier League, sedemkrat pokal angleške nogometne zveze (FA pokal) in šestkrat angleški superpokal. Wenger se je že v ponedeljek, dva dneva potem, ko je Arsenal v finalu pokala FA na Wembleyju z 2:1 premagal državnega prvaka Chelsea, sestal z ameriškim magnatom Stanom Kroenkejem in izvršnim direktorjem Ivanom Gazidisom na pogovorih o prihodnosti, glede na to, da se mu bo junija iztekla pogodba. Čeprav se Arsenal prvič v 20 letih ni uvrstil niti v kvalifikacije lige prvakov, Wenger še naprej uživa zaupanje vodilnih mož kluba iz severnega Londona. Topničarji so letošnjo sezono namreč končali na petem mestu v angleškem prvenstvu in bodo v prihodnjo sezoni igrali v Ligi Evropa, katero je v letošnji sezoni osvojil njihov veliki rival Manchester United. Z zmago v finalu pokala FA, je sicer francoski strateg postal najuspešnejši trener v najstarejšem klubskem tekmovanju, s 13. lovoriko pa je tudi Arsenal postal najuspešnejši klub v zgodovini tekmovanja. Pred letošnjo sezono so si topničarji ta rekord delil z rdečimi vragi iz Manchestra.