Kidričevo, 17. 04. 2013 17.53 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 6 min

Vodilni moštvi slovenskega nogometnega prvenstva sta si na zaostalih tekmah 25. kroga privoščili spodrsljaja. Maribor je z 1:2 izgubil proti Celju, Olimpija pa z 0:2 proti Aluminiju. Z enakim rezultatom je Triglav doma odpravil Gorico, Domžale pa Rudar. Koper je s 3:1 ugnal Muro.

Robert Kurež je načel mrežo Olimpije.
Robert Kurež je načel mrežo Olimpije. FOTO: Miro Majcen
Potem ko so Ljubljančani v prejšnjem krogu zanesljivo zmagali v Domžalah, jim drugo gostovanje zapored ni prineslo novega uspeha, pa čeprav so igrali proti predzadnjemu Aluminiju. Ekipa iz Kidričevega je pokazala več volje po treh točkah, zeleno-beli pa predvsem v prvem polčasu niso pokazali veliko. Aluminij, pri katerem je Denis Topolovec poskrbel za pravi "evrogol", je kljub sedmi zmagi še vedno deveti, Olimpija pa je kljub sedmemu porazu trdno druga. Prvi strel proti golu so sprožili domači, a je Sandro Bloudek meril preveč po sredini vrat, tako da je Elvis Đafić žogo odbil. V 11. minuti pa so gostitelji povedli. Matic Črnic je izvedel prosti strel, lepo podal do Roberta Kureža, ki je nato iz bližine zadel za 1:0. Ljubljančani so v prvem polčasu igrali precej anemično, prave priložnosti si niso priigrali.

V nadaljevanju so najprej gosti poskusili prek Nika Omladiča, ki je nevarno streljal, a se je izkazal Tomaž Murko. Po še nekaj bolj ali manj nenevarnih strelih na obeh straneh pa so imeli zeleno-beli v 60. minuti izvrstno priložnost za izenačenje, saj je Aljaž Medved v kazenskem prostoru napravil prekršek nad Nikolo Nikezićem, tako da je sodnik Roberto Ponis pokazal na belo točko. Enajstmetrovko je izvedel kar Nikezić, a zgrešil. Domači so to zapravljeno priložnost kaznovali v 80. minuti, ko je Denis Topolovec mojstrsko z dobrih 30 metrov izvedel prosti strel in zadel levi zgornji kot Džafićevih vrat ter postavil končni izid.

Nogometaši Triglava so vknjižili še drugo zmago pod vodstvom Dušana Kosića.
Nogometaši Triglava so vknjižili še drugo zmago pod vodstvom Dušana Kosića. FOTO: Damjan Žibert
Kosić niza zmage

Triglav je tudi na drugi tekmi pod vodstvom Dušana Kosića prišel do zmage in se na lestvici prebil na sedmo mesto, tik pred današnjega tekmeca. Prvo lepo priložnost na tekmi so imeli Novogoričani. Jalen Pokorn je izgubil žogo na sredini igrišča, Dejan Žigon je nato pobegnil po desni strani, sprožil z dobrih desetih metrov, a žogo poslal malce mimo vrat. Le minuto pozneje je nevarno meril še Amedej Vetrih, a je bil tudi on malce premalo natančen. Potem se je igra malce umirila, obe ekipi sta naredili precej napak na sredini igrišča, v 29. minuti pa so domači prvič resno ogrozili goriška vrata, saj je Aleš Poplatnik s strelom z glavo zatresel prečko. Le dve minuti pozneje so Gorenjci povedli, ko je po podaji Davorja Bubanje v kazenskem prostoru z levico zadel Enis Đurković.

V 51. minuti je Alen Krcić s strelom z glavo zatresel prečko, v 53. pa so domači podvojili prednost, potem ko je Aleš Poplatnik pospravil žogo v mrežo po Đurkovićevem strelu. Gosti so le poredko prihajali pred vrata domačih, na drugi strani pa so domači znova prišli do strela v 65. minuti, a Đurković s strelom po sredini vrat ni resno ogrozil Vasje Simčiča. V 80. minuti je rezervist Blaž Šujica še enkrat zatresel goriško mrežo, a sodniki zadetka zaradi prepovedanega položaja niso priznali. Goričani so sicer tekmo končali z igralcem manj, saj se je v 88. minuti poškodoval Nejc Praprotnik, Miran Srebrnič pa je dotlej opravil že vse tri menjave.

Domžalčani so ugnali Rudar.
Domžalčani so ugnali Rudar. FOTO: Aljoša Kravanja
Domžale v prvem polčasu zapečatile usodo Rudarja

Čeprav Domžalčani tokrat niso poslušali napotkov trenerja Stevana Mojsilovića, ki je moral zaradi izključitve na prejšnji tekmi proti Olimpiji počivati, pa jih to ni posebej motilo. Ekipo je vodil pomočnik Luka Elsner in to uspešno, saj so Domžalčani premagali Velenjčane in se utrdili na tretjem mestu. Rudar pa je po dveh zaporednih zmagah doživel 12. poraz v sezoni, a ostal šesti. Ekipi sta takoj začeli napadalno, posebej domači, a so gosti hitro vzpostavili ravnotežje in prišli do nekaj (pol)priložnosti. Domači so povedli v 18. minuti, ko je po kotu v kazenskem prostoru Rudarja najvišje skočil Darko Zec, a slabo zadel žogo, tako da je ta končala pri Gabru Dobrovoljcu, ki je z nogo ukanil Alena Pašagića. Prav Zec pa je hitro končal današnjo tekmo, saj je moral zaradi poškodbe iz igre že v 36. minuti. V 41. minuti pa so Domžalčani podvojili prednost, ko je Slobodan Vuk prišel do žoge po strelu Marka Kovjenića s 25 metrov in zadel z dobrih desetih metrov.

V uvodu drugega polčasa sta obe ekipi sprožili nekaj nenatančnih strelov, pravih priložnosti pa gledalci niso videli. Zato pa je eno lepših v 71. minuti zapravil Slobodan Vuk, ko je že preigral velenjskega vratarja, a nato malce z desne streljal mimo vrat. V samem zaključku tekme so gosti ostali še brez izključenega Christiana Bubalovića, ki je v 80. minuti dobil drugi rumeni karton, tako da so velenjski upi po preobratu dokončno splavali po vodi.

Strateg Kopra Rodolfo Vanoli
Strateg Kopra Rodolfo Vanoli FOTO: Damjan Žibert

Na Bonifiki nov poraz Mure

Koprski nogometaši so v tretjem medsebojnem dvoboju v sezoni še tretjič ugnali Sobočane. Z enajsto zmago, drugo domačo zapored, v prvenstvu so dokaj trdno na četrtem mestu lestvice, medtem ko je Mura precej trdno na dnu. Za predzadnjim Aluminijem, ki je danes malce presenetljivo ugnal Olimpijo, zdaj zaostaja štiri točke. Domači so povedli iz prvega resnega napada. Leo Štulac je žogo mojstrsko s prsmi sprejel približno 18 metrov od gola, nato pa z volejem zadel v levi kot Murinih vrat. Deset minut pozneje je Matej Pučko lepo preigraval po levi strani, pritekel na rob kazenskega prostora Mure, močno streljal, vratar gostov Filip Draković pa v rokometnem slogu z nogami obranil ta strel. Do konca prvega polčasa je sledila prava uspavanka.

Drugi polčas se je začel z lepo priložnostjo najstnika Domna Črnigoja, ki je po podaji Gorana Galešića streljal z desetih metrov le kakega pol metra mimo gola. V 54. minuti je Pučko pritekel sam pred vratarja Drakovića, ki pa je bil v dvoboju ena na ena uspešnejši. Sedem minut pozneje se je Galešić s približno 25 metrov nenadoma odločil za strel, vratar Mure pa je z začetniškim posredovanjem omogočil domačim povišanje vodstva. Sledile so minute gostov. V 79. minuti je Sačer sam neoviran z lobom poskusil premagati Igorja Nenezića, ki je stal precej iz vrat, a je žoga zadela prečko, odbite žoge pa Vedranu Vinku z vsega petih metrov ni uspelo potisniti v mrežo. Zasluženi zadetek so gosti dosegli v 87. minuti. S pravim "evrogolom" s prostega strela s 25 metrov je nase opozoril Marko Šimić. Ko so gledalci mislili, da se bo tekma zapletla, pa je vsega nekaj trenutkov pozneje Galešić s skoraj 30 metrov z duhovitim lobom premagal Drakovića za končnih 3:1.