Ljubljana, 04. 05. 2013 17.56 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 5 min
T.Š./T.V./STA
20

V 31. krogu prve slovenske nogometne lige je Olimpija na stadionu v Stožicah gostila Muro 05. Ljubljančani so zmagali z 2:1. V Kranju so gostovali Mariborčani in prav tako tesno slavili zmago z golom prednosti (2:1). Gorica je slavila v Celju (3:2), Velenjčani pa so bili boljši od Aluminija (5:3).

Olimpija se je v dvoboju z Muro dolgo mučila, na koncu pa prišla do 18. zmage, s katero si je praktično že zagotovila drugo mesto na lestvici. Pred zadnjimi petimi krogi ima 11 točk prednosti pred Domžalami, ki bodo v sredo igrale pomembno tekmo v boju za končno tretje mesto z Luko Koper. Mura pa je doživela že 20. poraz v sezoni, tako da je njen prvoligaški status vse bolj ogrožen. Predzadnji Aluminij ima pred njo pet točk prednosti in tekmo manj.

Domači so bili v uvodu tekme boljši tekmec, v 19. minuti pa so gostitelji povedli, potem ko je Nik Omladič prodrl v kazenski prostor in nato matiral Murinega vratarja. Vodstvo Olimpije ni dolgo zdržalo. Po zapravljeni priložnosti Maria Sačerja je v 24. minuti izenačil Arpad Vaš. Ta je sprejel podajo na robu kazenskega prostora, si spretno, tudi s peto, pomagal do strela in z volejem ugnal Aleksandra Šeligo. V uvodu drugega polčasa je bila aktivnejša domača ekipa in si je v 52. minuti prek Damjana Trifkovića priigrala lepo priložnost, Olimpijin nogometaš je s strelom z glavo zatresel vratnico. V 77. minuti so domači po hitri akciji povedli, ko se je Filip Valenčič otresel zanke prepovedanega položaja, po podaji Đorđeja Ivelje stekel proti Drakoviću in ga malce z desne premagal z diagonalnim strelom.

Nogometaši Olimpije so na dvoboju z Muro 05 zabeležili polni izkupiček.
Nogometaši Olimpije so na dvoboju z Muro 05 zabeležili polni izkupiček. FOTO: Aljoša Kravanja

Maribor zmagal v Kranju
Vodilni Maribor je z zmago obdržal deset točk prednosti pred Olimpijo in lahko na večnem derbiju prihodnjo soboto že potrdi nov naslov prvaka, Triglav pa je kljub porazu zadržal relativno varno sedmo mesto. V 35. minuti so imeli gostje na voljo najstrožjo kazen. Klemen Šturm je v kazenskem prostoru zrušil Mitjo Vilerja, z bele točke je sprožil Mezga, a se je izkazal Žan Pelko. Tik pred koncem prvega dela pa so Štajerci povedli. Pelko je izbil žogo le na rob kazenskega prostora, v želji, da bi popravil napako, pa je zbil na tla Roberta Berića. Akcija se je nadaljevala, žoga se je odbila do Mezge, ki je opazil, da je vratar zapustil svoj prostor in natančno poslal žogo v prazno mrežo. V 52. minuti so domači izenačili s svojim prvim pravim udarcem proti golu. Matej Poplatnik se je med akcijo Triglava odločil za strel z dobrih 20 metrov in zadel levi zgornji kot mariborskih vrat. V zaključku tekme pa so državni prvaki prišli do zmagovitega zadetka. Tavares je v kazenskem prostoru podal na glavo Beriću, ki mu iz bližine ni bilo težko zadeti cilja.

Robert Berić
Robert Berić FOTO: Damjan Žibert

Gorici poln izkupiček v Celju
Osmouvrščeni Novogoričani so v Celju prišli do pomembne zmage v boju za obstanek. Osmič v sezoni so vpisali tri točke in se točkovno izenačili s sedmimi Kranjčani. V 15. minuti je David Tomažič - Šeruga poskrbel za domače vodstvo, ko je učinkovito končal daljšo celjsko akcijo. Veselje je bilo kratkotrajno. Že dve minuti pozneje je namreč Dejan Žigon neoviran v kazenskem prostoru matiral Matica Kotnika. Tik pred koncem polčasa pa so domači prišli do enajstmetrovke, potem ko so gostje v kazenskem prostoru zrušili Nejca Plesca. Odgovornost je prevzel izkušeni Sebastjan Gobec in svojo ekipo popeljal v vodstvo z 2:1. Novogoričani so v drugem polčasu zaigrali napadalneje, počasi stisnili domače na njihovo polovico, v 70. minuti pa kronali boljšo igro z izenačujočim zadetkom. Mevlja je natančno podal do Welleja Ndiayeja, ki je z glavo ugnal Kotnika. V 72. minuti je gostujočega vratarja ogrel Gregor Bajde, domači čuvaj mreže pa je moral v 75. pobrati novo žogo iz svoje mreže. Amedej Vetrih se je odločil za strel in zadel desni zgornji kot celjski vrat.

Velenjčani uspešni v Kidričevem
Velenjčanom, ki so izgubili zadnje tri dvoboje, se je končno odprlo tudi v napadu, saj pred dvobojem z Aluminijem kar 278 minut niso zatresli mreže tekmecev. Tokrat pa so izkoristili kar pet priložnosti in izenačili rezultat v letošnjih medsebojnih tekmah na 2:2 (Aluminij je Rudar izločil v pokalu). V uvodnih minutah je kazalo, da bodo ekspresno zlomili odpor domačih, ki pa so se vrnili v igro, po zaostanku 0:2 izenačili, a sredi drugega polčasa v razmiku devetih minut prejeli tri gole in morali podpisati predajo. V osmi minuti je Mate Eterovič po strelu z obrata ter pomočjo Emirja Hodžurde dosegel prvi gol na tekmi. Že čez pet minut so vodstvo še povečali, za to je z evrogolom poskrbel Bratanović. Toda gostitelji se niso predali, že do polčasa so po napaki vratarja Alena Pašagića prek Radeta Jovanovića izid znižali, izenačil je Sandro Bloudek. Velenjsko moštvo je rešil povratnik na igrišča Bratanović, ki je po podaji Rusmina Dediča z desne strani svojo ekipo spet popeljal v vodstvo. To je po kotu povečal Dalibor Radujko, strelsko rapsodijo Velenjčanov pa je končal Matej Podlogar. Domači so do konca tekme še kozmetično olepšali poraz, v sodniškem podaljšku se je med strelce vpisal Črnic.

Olimpija – Mura 05 2:1 (1:1)
Triglav – Maribor 1:2 (0:1)
Celje – Gorica 2:3 (2:1)
Aluminij – Rudar Velenje 3:5 (1:2)