Olimpija v končnici zapravila zmago

Ljubljana, 03. 03. 2012 22.37 |

Košarkarji Uniona Olimpije so v 22. krogu v Stožicah v dramatični končnici morali priznati premoč zagrebški Ciboni, ki je slavila zmago z 61:58 (15:9, 28:24, 45:37).

Košarkarji Uniona Olimpije so doživeli boleč poraz proti neposrednemu tekmecu za uvrstitev med prvih osem ekip. S petim zaporednim porazom so namreč zdrsnili iz mest, ki prinašajo točke za uvrstitev v evroligo v prihodnji sezoni. Tragična osebnost je bil Vladimir Dašić, ki je v zadnjih 39 sekundah zgrešil tri proste mete in tako kar dvakrat zapravil izenačenje. Nazadnje tri sekunde pred koncem napetega in zanimivega obračuna.

Trener Union Olimpije Sašo Filipovski.
Trener Union Olimpije Sašo Filipovski. FOTO: Damjan Žibert

Čeprav je Union Olimpija v prvem polčasu prišla od zaostanka 2:7 do vodstva 23:9, je bil vrhunec košarkarske predstave v Stožicah zadnja četrtina. Ljubljančani so jo odprli z vodstvom 51:40, nato pa zapadli v črno strelsko luknjo - skoraj sedem minut niso dosegli koša -, tako da je Cibona z delnim izidom 17:0 prevzela vodstvo (57:51). A tudi njej to ni zadostovalo za mirno končnico, saj je imel Dašić 39 sekund pred koncem prvo priložnost za izenačenje, tik pred koncem drugo, prav ob zvoku sirene pa je še poskus iz težkega položaja za izenačenje zgrešil Jan Močnik.

Union Olimpija - Cibona 58:61 (15:9, 28:24, 45:37).