Ljubljana, Videm, Kidričevo, 02. 02. 2017 16.52 |

Aktualni slovenski prvaki, nogometaši Olimpije, so na pripravljalni tekmi z Inter Zaprešićem pred odhodom na priprave v Turčijo v kratkem času prejeli dva gola vendar v zadnjih minutah uspeli iztržiti remi (2:2). Aluminij je mrežo nasprotnika zatresel tik pred zadnjim sodnikovim žvižgom, kar pa ni zadostovalo za zmago nad Širokim Brijegom (1:2). Gorica slavila pri Udineseju (0:1).

• Goli s tekme Olimpija - Inter Zaprešić
    01:30
    Goli s tekme Olimpija - Inter Zaprešić
  • Trener Olimpije Elsner po remiju z Zaprešićem
    01:46
    Trener Olimpije Elsner po remiju z Zaprešićem

Slovenski nogometni prvak NK Olimpija je v Čatežu na pripravljalni tekmi remizirala z NK Inter-Zaprešić. Zmaji so v 60. minuti povedli po avtogolu hrvaškega branilca, kmalu pa so Hrvatje po hitrem postopku kar dvakrat zatresli mrežo zelenih. Četa Luke Elsnerja je tik pred koncem tekme vendarle uspela izenačiti po zaslugi Andraža Kirma.

Še en slovenski prvoligaš Aluminij je v zadnjih minutah pripravljalne tekme omilil poraz proti NK Široki Brijeg, ki je na tekmi kar dvakrat zatresel mrežo kluba s Kidričevega. Za domače je gol v 89. minuti prispeval Josip Zeba. Gorica je na videmski Dacia Areni slavila pri italijanskemu prvoligašu Udinese Calcio 1896, edini gol na tekmi je v 85. minuti za Goričane dosegel rezervist Leon Marinič, ki je z glavo premagal domačega vratarja.