FOTO in VIDEO: Olimpija po pravi 'modni reviji' zadetkov v Stožicah remizirala z Udinesejem

Stožice, 13. 11. 2015 21.18 |

Nogometaši Olimpije so pred prihajajočim večnim derbijem z Mariborom v domačih Stožicah remizirali z italijanskim prvoligašem Udinesejem (3:3). Zmaji so na prijateljski tekmi prikazali atraktiven nogomet, po zaostanku z 0:2 so se uspeli vrniti v tekmo, za najlepši trenutek na tekmi pa je z lepim golom poskrbel Ricardo Alves.

Domači strateg Marijan Pušnik je v začetno enajsterico uvrstil vratarja Darka Brljaka, branilce Denisa Klinarja, Nemanjo Mitrovića, Arisa Zarifovića in prvič od prihoda v Ljubljano Hrvata Hrvoja Čaleja, veziste Darijana Matića, Roka Kronavetra in Ricarda Alvesa ter napadalce Ezekiela Hentya, Lucasa Ontivera in nadomestnega kapetana Dejana Djermanovića. Zmaji so v tekmo vstopili neodločno, kar so gostje iz Vidma v razmiku treh minut znali izkoristiti za vodstvo z 2:0. Prvi zadetek za Udinese je v 32. minuti po napaki ožje ljubljanske obrambe dosegel Aguirre Soto, prav ta igralec pa je le tri minute kasneje po nesporazumu med Mitrovićem in vratarjem Brljakom povišal gostujoče vodstvo. Zadetka Italijanov sta prebudila uvodoma zaspane zmaje, ki so v končnici prvega polčasa le stopili na plin in v zadnji minuti prvega dela prek Denisa Klinarja uspeli znižati na 1:2.

Henty je bil po tekmi vesel, da se je znova vrnil na zelenico, saj je pogrešal tekme. FOTO: Damjan Žibert

V nadaljevanju je trener Pušnik osvežil moštvo z novimi močmi, saj so svojo priložnost za igro dočakali Aleksander Šeliga, Matic Fink, Danilo Mariotto, Adnan Hajdarević, Sandi Ćoralić, Rok Baskera, Reyza Soudant, Martin Mimoun, Semin Omerović in Tim Matić.  V 58. minuti je s prelepim strelom s kakšnih 25 metrov pajčevino z desnega zgornjega kota gostujočih vrat 'počistil' Ricardo Alves Coelho da Silva, ki je z izenačujočim zadetkom vrnil zmaje v igro za zmago. Gostje iz Italije so hitro udarili nazaj - po le 50 sekundah je po hitrem izvajanju s sredine igrišča po lepem predložku z leve strani v polno zadel Insua Zapata. Po kontinuiranem pritisku domačih proti vratom Roma Pereza je na 3:3 izenačil brazilski napadalec Danilo Mariotto dos Santos. S tem je Brazilec postavil tudi končni izid prijateljskega obračuna v Stožicah.

Olimpija - Udinese 3:3 (1:2)
Klinar 45., Alves 58., Mariotto 78.; Sotto 32., 35., Zapata 59.