Odlični Weidenfeller Borussii zagotovil točko na Allianz Areni

München, 01. 12. 2012 21.10 |

V derbiju 15. kroga nemške nogometne Bundeslige sta se Bayern München in Borussia Dortmund razšla brez zmagovalca (1:1). Junak tekme je bil vratar gostov Roman Weidenfeller, ki je ob koncu tekme ustavil vse nalete Bavarcev.

Roman Weidenfeller je bil ob koncu tekme nerešljiva uganka za nogometaše Bayerna. FOTO: Reuters

Branilci naslova, nogometaši dortmundske Borussie, so v tej sezoni daleč od forme, ki jih je krasila v preteklih dveh sezonah, in so si v 14 krogih za vodilnim Bayernom nabrali kar 11 točk zaostanka. Kljub temu pa na Allianz Areno niso prišli z dvignjeno belo zastavo in so na koncu zasluženo prišli do točke. Po nekoliko zaspanem prvem polčasu se je igra razživela v drugem. Prvi so udarili gostitelji. V 67. minuti je Toni Kroos mojstrsko preigral dva branilca Borussie in z natančno odmerjenim udarcem v daljši kot matiral nemočnega vratarja Romana Wiedenfellerja. A veselje domačih navijačev ni trajalo dolgo. Zgolj sedem minut pozneje je po podaji iz kota žoga prišla do Maria Götzeja, ki je z natančnim strelom poskrbel za izenačenje. Sledila je ofenziva Bavarcev, v ospredje pa je stopil vratar Weidenfeller. Ta je najprej bravurozno ubranil strel Kroosa, nato pa je po poskusu z glavo veselje preprečil še Javiju Martinezu. Tako je ostalo pri neodločenem izidu, ki je nekoliko bolj grenak za četo Juppa Haynckesa. V prvem polčasu je namreč Holger Badstuber utrpel strgane kolenske vezi in bo z nogometnih zelenic zagotovo odsoten dalj časa.

Bayern München – Borussia Dortmund 1:1 (0:0)