Oblak ohranil mrežo nedotaknjeno, Atletico pa skočil na tretje mesto španske lige

Malaga, 01. 04. 2017 22.45 |

Nogometaši Atletica so v 29. krogu španske La lige prišli do zmage z 2:0 v Malagi. Slovenski vratar Jan Oblak je odigral celotno tekmo in ohranil mrežo nedotaknjeno, za Madridčane pa sta zadetka prispevala Koke in Filipe Luis.

Oblak (desno) je v Malagi ohranil mrežo nedotaknjeno.
Oblak (desno) je v Malagi ohranil mrežo nedotaknjeno. FOTO: AP

V prvem polčasu prav veliko dogajanja v kazenskih prostorih ni bilo, Koke je v 26. minuti prvi uspel najti pot v nasprotnikovo mrežo, potem ko je bil po krasnem preigravanju Fernanda Torresa na pravem mestu in žogo spravil za hrbet domačega vratarja Idrissa Carlosa Kamenija. Jan Oblak se je še pred koncem prvega polčasa izkazal z obrambo, ko je s peto poskusil Keko. V drugem polčasu je s krasnim plasiranim strelom z levico po novi podaji Torresa v 74. minuti končnih 2:0 postavil branilec Filipe Luis. Atletico je s 17. zmago sezone s tekmo več skočil pred Sevillo, pred katero ima točko prednosti. Za vodilnim Realom, ki ima dve tekmi manj, pa Atleti zaostajajo za sedem točk. To je bila sicer še četrta zaporedna zmaga za Madridčane v španski La ligi.