Novogoričani z golom Osujija v Kranju do lepe prednosti v četrtfinalu pokala

Kranj, 17. 10. 2017 18.06 |

Na prvi tekmi četrtfinala pokala Slovenije je ND Gorica v gosteh premagala zasedbo kranjskega Triglava (1:0). Edini zadetek na tekmi je v 76. minuti zabil Bede Amarachi Osuji in tako vrtnicam priigral lepo prednost pred povratno tekmo v novogoriškem Športnem parku.

Osuji je priboril pomemben gol v gosteh za Novogoričane.
Osuji je priboril pomemben gol v gosteh za Novogoričane. FOTO: Aljoša Kravanja

Domačini so v prvem polčasu dvakrat nevarno zapretili, a je novogoriška obramba bila na mestu, v 27. minuti tekme pa je dobro posredoval mladi, a zdaj že uveljavljeni novogoriški vratar Grega Sorčan. Tik pred koncem polčasa je po predložku s strani streljal gostujoči napadalec Donatus Edafe, a čez vrata Triglavanov. V drugem polčasu se je izenačena igra nadaljevala, za veselje vrtnic v Kranju pa je poskrbel Bede Amarachi Osuji, ki je zabil v 76. minuti tekme. V taboru Novogoričanov so imeli poleg zadetka še en manjši razlog za veselje, in sicer v drugem polčasu se je na zelenice vrnil povratnik po dolgotrajnih poškodbah kolena Amel Džuzdanović

Na drugi torkovi tekmi so Celjani zanesljivo ukanili zasedbo Mures s 4:0 (2:0). V polno sta po dvakrat zadela Luka Šušnjara (24., 47.) in Filip Dangubić (26., 50.).