Novi rekorder: Oblak nasledil legendarnega Preud'homma

Lizbona, 02. 02. 2014 14.10 |

Slovenski nogometni vratar Jan Oblak je novi rekorder v vrstah portugalskega velikana Benfice. Škofjeločan je namreč ohranil mrežo nedotaknjeno kar 634 minut, s čimer je za slab polčas ugnal belgijsko legendo kluba Michela Preud'homma.

Jan Oblak
Jan Oblak FOTO: Reuters
Slovenski nogometni reprezentant Jan Oblak pri portugalskem gigantu Benfici dobiva vse več priložnosti za dokazovanje, Škofjeločan pa jo je vseskozi s pridom izkoriščal. Tako zelo, da se je zavihtel celo med rekorderje kluba. Gol je namreč prejel šele na osmem dvoboju in to po 634 minutah igre, ko mu ga je zabil član Gil Vicenteja Vitor Goncalves.

Z golom je postavil tudi končni izid dvoboja (1:1), Oblakovega rekorda pa ni uspel ogroziti. Mladi čuvaj mreže jenamreč na položaju najdlje nepremaganega čuvaja mreže Benfice nasledil legendarnega Belgijca Michela Preud'homma. Omenjeni je mrežo nedotaknjeno ohranil 595 minut, kar pomeni, da ga je Oblak ugnal za skoraj polčas.