Nov udarec za Borussio: Reus bo počival dva tedna

Bremen, 09. 02. 2014 17.27 |

Težave za trenerja Borussie iz Dortmunda Jürgena Kloppa se še naprej kopičijo. Aktualni evropski klubski podprvaki namreč dva tedna ne bodo mogli računati na Marca Reusa, ki se je poškodoval na tekmi proti Werderju.

Marco Reus in Henrikh Mkhitaryan
Marco Reus in Henrikh Mkhitaryan FOTO: Reuters
Nogometaši dortmundske Borussie so na gostovanju v Bremnu kar s 5:1 odpravili Werder, a ob tem plačali zelo visok davek. Poškodovala sta se Marco Reus in Sven Bender, ki bosta z igrišč odsotna vsaj dva tedna. Predvsem se bo četi Jürgena Kloppa poznala odsotnost 24-letnega Reusa. Slednji si je natrgal mečno mišico na desni nogi in je igrišče zapustil v 65. minuti. Zgolj tri minute pred tem je uspešno podal Henrikhu Mkhitaryanu, ki je s svojim drugim golom na tekmi prednost Borussie povišal na 4:0. Ob visoki zmagi nemških podprvakov je dva gola dosegel tudi Robert Lewandowski in enega Manuel Friedrich.

Tako Reus kot Bender bosta zagotovo izpustila tekmi proti Eintrachtu iz Frankfurta in Hamburgu, a bi naj bila nared za prvo tekmo osmine finala lige prvakov proti Zenitu. Omenjena nogometaša sta se na spisku poškodovanih pridružila Matts Hummelsu in Jakub Blaszczykowski.

Pasica španski kraljevi pokal (povratne polfinalne tekme)