Nogometaši Gorice zadržali prvoligaški status

Kidričevo, 07. 06. 2015 19.33 |

Nogometaši Gorice so na povratni tekmi kvalifikacij za popolnitev Prve lige Telekom Slovenije v Kidričevem premagali Aluminij z 2:1 in si zagovotili prvoligaški status tudi v prihodnji sezoni. Prva tekma se je končala brez golov.

Pred dnevi sta se tekmeca v Novi Gorici razšla brez golov, na povratni kvalifikacijski tekmi za popolnitev elitne nogometne lige pa je v Kidričevem slavila gostujoča zasedba in zadržala prvoligaški status.

Gostitelji so sanjsko odprli tekmo; že v drugi minuti je Žiga Škoflek z volejem ukanil gostujočega vratarja Grega Sorčana, a nogometaši iz Kidričevega niso dolgo časa uživali v vodstvu. Šest minut kasneje so igralci iz mesta vrtnic tekmo postavili v začetno izhodišče, po globinski podaji Nigerijca Blessinga Elekeja je z natančnim strelom po tleh zadel Dejan Žigon.

Goričani so imeli v nadaljevanju več od igre, priigrali so si nekaj priložnosti, a mreža se ni zatresla. V 41. minuti je znova na sceno stopila nigerijsko-slovenska naveza, po podaji Elekeja pa je Žigon še v drugo premagal Tomaža Murka in soigralce popeljal do vodstva z 2:1. Tik pred odhodom na veliki odmor bi lahko gosti vodili s 3:1, a je Dino Martinović zadel okvir vrat.

Izbranci Mirana Srebrniča so imeli v drugi polovici tekme popoln nadzor nad gostitelji, z zrelo in preudarno igro jim niso ponudili niti najmanjših možnosti za preobrat. Poudarek je bil na obrambi izida, v svoji nameri pa so bili zelo uspešni, na koncu so tudi zadržali prvoligaški status. V nasprotnem primeru bi bila prihodnost severnoprimorskega kluba, ki je pred kratkim dobilo novo vodstvo, zelo negotova.

Nogometaši Gorice so zadržali prvoligaški status.