Maribor, 20. 02. 2014 21.13 |

Nogometaši Maribora so se na polnem stadionu Ljudski vrt s špansko Sevillo pomerili na prvi tekmi šestnajstine finala evropske lige. Tekma se je končala brez zmagovalca (2:2), za domače sta bila strelca Tavares in Vršič.

Nogometaši Maribora bi morali za preboj v naslednji krog evropske lige izločiti favorizirano špansko Sevillo. Prva tekma šestnajstine finala je ponudila odprto izhodišče, saj se je končala z izidom 2:2, odločitev o skupnem zmagovalcu bo padla na povratni tekmi, ki bo na sporedu čez teden dni v Španiji. Mariborska ekipa je v tej sezoni prvič v zgodovini prezimila v evropskih tekmovanjih, ekipa pa se je na nadaljevanje sezone v zaključnem delu priprav pripravljala v Turčiji. Stadion Ljudski vrt je bil poln, razprodanih je bilo vseh 12.500 mest, tekmo so sodili madžarski sodniki, glavni je bil Istvan Vad. V ospredju je bil rezultat in ne toliko všečna igra, kar se je na koncu tudi odrazilo na igrišču. V prvem polčasu so bili domači večkrat nevarni, igrali so agresivno in pritisk jim je prinesel vodstvo, po padcu igre v drugem polčasu pa po lepem golu Dareta Vršiča dosegli izenačenje.

Dare Vršič je izenačil rezultat na 2:2.
Dare Vršič je izenačil rezultat na 2:2. FOTO: Damjan Žibert
Mariborčani so zelo zrelo in disciplinirano odigrali prvi polčas in si zasluženo priigrali rezultatsko prednost. V 33. minuti je po hitrem begu po krilu Martin Milec lepo podal nazaj v sredino kazenskega prostora, kjer je Marcos Tavares neubranljivo zadel gol Seville. Španci niso bili prav posebej nevarni v prvem delu igre, se je pa v 46. minuti izkazal vratar Jasmin Handanović, ki je ubranil strel Kevina Gameira iz neposredne bližine. Zato pa je bil Francoz v vrstah Seville uspešen v drugi minuti nadaljevanja, ko je dosegel gol po podaji Ivana Rakitića za izenačenje. Domači nogometaši so v drugem polčasu malce popustili v tempu, izkušeni gostje so to kaznovali. V 72. minuti so dosegli gol za prvo vodstvo na tekmi, ob udarcu z glavo je gol dosegel Argentinec Federico Fazio. A se gostitelji niso predali, trener Maribora je v igro poslal novega aduta, novinca v ekipi, Dareta Vršiča. In zadel v polno, saj je napadalec, ki je v igro vstopil v 75. minuti, dosegel lep gol z močnim strelom iz razdalje v 81. minuti za vnovično izenačenje izida. To je bil tudi končni izid tekme, odločitev o potniku v naslednji krog evropske lige bo padla na povratni tekmi.
Kapetan Marcos Tavares je dosegel gol za vodstvo z 1:0.
Kapetan Marcos Tavares je dosegel gol za vodstvo z 1:0. FOTO: Damjan Žibert

Maribor - Sevilla 2:2 (1:0)
Tavares (33.), Vršič (81.); Gameiro (47.), Fazio (72.)

KOMENTARJI (132)

mufc7 1
21. 02. 2014 14.07
+13
BRAVO MARIBOR.NIMA VEZE,KAJ BO.MARIBOR JE POKAZAL IZVRSTNO PREDSTAVO.RES LEP NOGOMET.SAMO TAKO NAPREJ.
Smeks22
21. 02. 2014 11.18
-1
vsi tisti ker mislite da bo maribor zmagau pri povratni tekmi bo zelo težko še 90 minut morajo zdržat sicer je pa sevilla je v bolšem položaju kerje igrala v gosteh za napredovanje mariboro rabijo 1 saj 1 gooolll
Stajerci007
21. 02. 2014 11.02
+22
Kak pa je fajn stat v Ljudskem Vrtu in gledat moj Maribor kak enakopravno parira velikanski ekipi kot je Sevilija... Brez besed.. S tem da ne smemo pozabit da je Sevilija v polnem tekmovalnem ritmu ker igra državno prvenstvo.... mi pa direkt iz priprav!! Pubeci super... srce, volja, znanje... podpora punega LV:.... Po tekmi sem bil prav vesel da že mam letalsko karto za Sevilijo ..... vem da bo doli ful težko... in nerealno je pričakovat neki čudež. Ampak če ne drugega nas niso doma razstavli in v Sevilijo potujemo z aktivnim rezultatom. Dare igralec klasa... samo da se še spozna z ekipo in dobro uigra pa smo na konju.... Če ne razprodamo ekipo... smo drugo leto pripravljeni še na en korak višje v Evropi..... Edina črna pika so majmuni po tekmi na bencinski..... strogo obsojam in se tega sramujem.... to niso navijači ki so 90 minut dihali skupaj z Mariborom včeraj!!! EN KLUB ENA ČAST!! Lep pozdrav
analko
21. 02. 2014 11.52
+0
Za incident na bencinski bi naj bili odgovorni neki Poljaki in ne mariborski navijači...
Barca17 1
21. 02. 2014 10.54
+7
Bravo MARIBOR !!!! naslednje leto pa v ligi prvakov !!!!!!
mmickica
21. 02. 2014 10.30
+9
Bravo Maribor! Upam, da se bodo dostojno držali tudi v Sevilji ne glede na končni izid! Uspeh je že, da so sploh tu, kjer so! Kar se nekaterih navijačev tiče (napad na španski avtobus v Tepanju) pa nimam besed - potrebno bi jih bilo zapreti in močno oglobiti! To niso navijači, to je navadna d.r.h.a.l, ki dela sramoto pravim navijačem!
alien8potnik
21. 02. 2014 10.04
+21
ponosen na maribor!!! navijač iz ljubljane. BRAVO!!!!
stiflersmom
21. 02. 2014 09.39
-14
tekma je bila boljša kot man city in barca... pa kako lahko to nekdo izjavo? dobra tekma je bla... vendar se pa nemore primerjati z tisto tekmo.. poleg tega nevemo z koliko motivacije je prišla sevilla v mb in koliko so dali od sebe..
KOdOvce
21. 02. 2014 14.10
+7
zakaj se ne more primerjati? Ker si tam gledal Messija je bla tekma nora? Bil je en penal (pa še to taki, da bruhaš), kolk je blo priložnosti tam? Kolk strelov? Si sploh gledal tekmo včeraj?
SITDOWN
21. 02. 2014 09.33
+15
NE TOLIKO VŠEČNA IGRA? Tekma je bila boljša kot pa tekma Man City - Barcelona! Nevoščljivost ljubljanska nič drugega ni to. Najboljše da cel članek zbrišete ker si sramoto delate. Če bi olimpimpika igrala pa bi zgubli 0-4, bi pa pisali da so igrali lep nogomet a niso imeli sreče :D Mojstri ste res...EN KLUB, ENA ČAST!
+9
Jaz sem z sladkega vrha dare pa iz apac obadva sva cirka 30km iz mb pa sma stajerca tolko da veste dare pa je faca ker ga osebnopoznam vceraj pa noro res sem vesel da igra za mb upam se da v seviliji zabije gremo mb sampioni
carli17
21. 02. 2014 08.54
+29
Vsi tisti ,ki tukaj pišete negativne komentarje !!!!!!!!!!!!!! Včeraj se je dobro vidlo v LV so bili navzoči ljubitelji nogometa iz celotne slovenije od LJ,KP ,GO ,KR !! Je pa normalno ,da se tukaj najde nekaj prizadetih,ko MB igra take tekmo ,ko jih drgi lahko samo sanjajo. Zravno tega pa še zelo uspešno igajo te tekme in je ta igra 100let pred ostaalimi v Slo. ligi . S tem ne želim nikogar podcenjevat v Slo. ligi upam,da se bo OL začela dvigovat kot klub ,da nas nebojo Italijani šlihtali v Sloveniji. SREČNO VIJOLČNI BOJEVNIKI V SEVILI !!! MARIBOR JE ZAKON !!!
Symbolic
21. 02. 2014 09.47
+8
Negativne komentarje? Če je gledal tekmo, ne more napisat negativnega komentarja... ali pa je de bilko! Sorry, mogoče me je mal "povlekla" domača atmosfera, ampak je, po mojem, ta tekma bila precej bolj zanimiva od Arsenal - Bayern... Maribor je, kljub neodločenem izzidu, opravil izpit z odliko!!!
Kritik19
21. 02. 2014 08.50
+2
Glavna za ta uspeh Maribora sta dva novinca: Dare Vršič in Samir Handanovič. ha-ha-ha
zesasi
21. 02. 2014 08.27
+9
24ur mislim, da imate vi prav....SAMIR igra za maribor, NE PA JASMIN! :) saj se vsakemu lahko zgodi. samo da pa ne porpravite to pa je sramota!!! ena ista napaka je bla že toti teden v članku liga prvakov ko je dal gol Pique...pa ŠE ZDAJ NISTE POPRAVLI!!!!! še nekrat SRAMOTA!!!! lep dan še naprej;)
Symbolic
21. 02. 2014 09.18
+6
Kaj češ, s tem kažejo svoj odnos do nas, ki jim "polnimo žepe" s klikanjem... Totalna malomarnost ali neznanje!
mmickica
21. 02. 2014 10.35
+2
Najhuje je to, da tebi zbrišejo komentar zaradi "neprimerne besede", ki jo mimogrede sami uporabijo v članku, ko pa jim napišeš, da so se zmotili v imenu, priimku, ali kaj podobnega, pa tega nihče ne vidi, namesto, da bi vsaj nemudoma popravili napako, če se jim že mora zgoditi (beri dogajati...)!
hulk1234
21. 02. 2014 07.45
+22
Samir ????? 24 ur hahahaha delate norca iz sebe.
Hachi
21. 02. 2014 07.58
+11
hahahaha, pa ne mors no. ocitno smo gledali tekmo Inter - Sevilla :))))
hulk1234
21. 02. 2014 08.01
+9
M@ko
21. 02. 2014 08.09
+4
Ja kaj češ... sami visoko izobraženi novinarji in odlični poznavalci vseh področij.
oxy.elite
+12
Bravo Maribor, čestitke za prikazano igro! Do naslednjega tedna se dobro regenerirajte, se pozna da so težke noge od priprav. Srečno na povratni tekmi in upam na napredovanje, pokazal ste, da je možno prav vse!
LovecNaKomuniste
21. 02. 2014 07.10
+2
Hja v Sevilli bodo zelo težko zmagal. Težko bi tudi igrali 3:3. Skratka škoda ampak nekih realnih možnosti za napredovanje pomojem ni. Vseeno bravo Maribor. Bo pa naslednje leto še ena višja stopnička.