Maribor, 14. 03. 2015 16.52 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 5 min

V 24. krogu slovenske nogometne lige je Maribor premagal Zavrč (2:1), Olimpija je bila boljša od Gorice (3:1), Rudar in Krka sta remizirala (0:0), Celjani so v gosteh premagali Radomlje (0:1), Luka Koper je na domačem igrišču porazila Domžale (1:0).

Vrhunci tekme Luka Koper - Domžale

Nogometaši Luke Koper so zabeležili jubilejno deseto zmago v Prvi ligi Telekom Slovenija. Pred domačimi gledalci so z najnižjo možno zmago premagali Domžale in tako prekinili niz neuspehov proti tej ekipi. Izgubili so namreč oba medsebojna obračuna v tej sezoni, zadnjo zmago proti Domžalam pa so zabeležili novembra 2013. Domžalčani so po šestem porazu povečali zaostanek za vodilnim Mariborom na pet točk - na drugem mestu je s točko več še Celje. S končnim rezultatom so lahko Koprčani več kot zadovoljni, saj so bili Domžalčani nevarnejši tekmec, imeli nekaj zrelih priložnosti, edini zadetek pa je padel iz strogo dosojene enajstmetrovke. 35-letni mariborski sodnik Slavko Vinčič je namreč dvoboj Dejana Trajkovskega in Dejana Peshevskega na vrhu kazenskega prostora ocenil za najstrožjo kazen, zanesljivi izvajalec z bele točke pa je bil Damir Hadžić.

Pred tem so bile Domžale tiste, ki so bile bližje zadetku. Veljko Simić je na koncu prvega dela in začetku drugega zapravil najlepši priložnosti. V obeh primerih je bil praktično sam pred vratarjem Vasjo Simčičem; prvič je Simčič ubranil njegov strel s približno sedmih metrov, drugič pa je Simić predolgo okleval, tako da Simčič ni imel tako težkega dela.

Celjani premagali Radomlje
Nogometaši Celja so na gostovanju pri zadnjeuvrščenih Radomljah zabeležili pričakovano in zasluženo zmago, 14. v sezoni, s katero so vsaj začasno na drugem mestu prehiteli Domžale. Večji del tekme so bili boljši tekmec, poleg gola so zadeli še štiri vratnice. Po uvodni ofenzivi gostov je domačim uspelo nekoliko umiriti njihove napade, čeprav so bili Celjani še vedno več pri žogi. Ko je bilo že videti, da v prvem delu ne bo golov, je Celjane v vodstvo popeljal Danijel Miškić, ki je izkoristil odlično podajo Benjamina Verbiča. V 80. minuti so v eni akciji kar dvakrat zadeli vratnico, po akciji Verbiča je najprej Ivan Lendrić zadel levo, po zmedi v kazenskem prostoru pa v nadaljevanju akcije Gregor Bajde še desno. S tem pa strelov v okvir vrat gostov še ni bilo konec, v 89. minuti je prečko stresel še Verbič. Pred in po tem so imeli nekaj priložnosti tudi domači, ki so od 87. minuti igrali z igralcem manj, zaradi drugega rumenega kartona je moral predčasno pod prho Denis Lidjan, vendar se izid ni spremenil.

Mitrović zagotovil zmago Olimpiji

Olimpija je z zmago zanesljivo na četrtem mestu lestvice.
Olimpija je z zmago zanesljivo na četrtem mestu lestvice. FOTO: Damjan Žibert
Z dvema zadetkoma se je izkazal Nemanja Mitrović, ki je tako prispeval levji delež k 12. zmagi Olimpije, po kateri ta malce lažje diha na četrtem mestu. Modro-beli so na drugi strani doživeli že 15. poraz v sezoni in z vsega eno spomladansko točko ostajajo na osmem mestu. Ljubljančani, pri katerih so manjkali Andraž Šporar, Nik Kapun, Miha Zajc in Darijan Matić, so v uvodu tekme pritisnili proti vratom Gorice, a se jim ta pritisk ni obrestoval. Zato pa so zeleno-beli temelje nove zmage postavili v 21. in 24. minuti, ko so dosegli dva zadetka. Avtor obeh je bil srednji branilec domačih Mitrović. Izid ob koncu prvega dela je spremenil Nabil Taider, ki je znižal na 1:2, potem ko je zadel s približno 20 metrov. V 54. minuti je po podaji Marka Vukčevića z desne strani skozi obrambo Gorice prišel nekdanji igralec belo-modrih Ezekiel Henty in zadel za končni izid 3:1.

Remi v Velenju
Velenjčani še naprej ne najdejo poti do mreže tekmecev. V spomladanskem delu še niso dosegli zadetka (strelski post traja že 369 minut), čeprav jim je danes nasproti stala druga najslabša obramba lige. Na njihovo srečo pa gola danes niso niti prejeli in tako osvojili vsaj točko. Velenjčani so bili v prvem polčasu boljši in konkretnejši tekmec, a po prvih 45 minutah sta bili ekipi še vedno pri začetnem izidu. Domači so pritiskali, a si niso več pripravili resne priložnosti. V sodniškem dodatku so imeli celo gosti priložnost za zmago, ob strelu Marina Perića pa je dobro reagiral Matjaž Rozman.

Maribor do osme zaporedne zmage
Državni prvaki nadaljujejo v zmagovalnem ritmu, to je bila že njihova osma zaporedna zmaga, in trdno držijo vodilno mesto na prvenstveni lestvici. Proti Zavrču so vknjižili nove tri točke, a so imeli veliko dela z gosti iz Haloz. Trener Ante Šimundža je spet premešal konico napada, v kateri sta zaigrala Dalibor Volaš in Luka Zahović. Mariborčani so večji del prvega polčasa pletli mrežo okoli gostujočega gola, a pri prebijanju zgoščene obrambe Zavrča niso bili preveč uspešni. Gostje so se povsem usmerili na branjene lastne mreže.

V 29. minuti je sledil šok za domače. Sanin Muminović se je odločil za strel z več kot 30 metrov in presenetil Jasmina Handanovića. Presenečenje je bilo popolno, saj je žoga zletela po sredini gola. Trener Šimundža je drugem polčasu okrepil napad. Pritisk je hitro obrodil sadove. Po prekršku nad Zahovićem, storil ga je Toni Datković, so domači izvedli enajstmetrovko. Ibraimi je žogo natančno poslal v levi spodnji kot vrat vratarja Marka Pridigarja. Vijoličasti so v 77. minuti prišli do želenega vodstva. V gneči v kazenskem prostoru je Aleksander Rajčević najprej zadel prečko, na odbito žogo je naletel Marcos Tavares, ki jo je iz bližine poslal v mrežo..