Maribor, 05. 08. 2009 20.06 |

Nogometaši FC Zürcha so si v Ljudskem vrtu z zmago s 3:0 zagotovili napredovanje v 4. krog kvalifikacij (playoff) za uvrstitev v Ligo prvakov.

Marcos Tavares je bil poleg Zorana Pavloviča najbol aktivni mariborski nogometaš sredinega večera. FOTO: POP TV

Nogometaši Maribora so pred tekmo imeli en sam cilj, in sicer odigrati po najboljših močeh, kar naj bi jim prineslo napredovanje v zadnji krog kvalifikacij za uvrstitev v Ligo prvakov. Po uvodnem otipavanju so na terenu zavladali gostje, njihova terenska premoč pa je bila komaj opazna. Izbranci Darka Milaniča so namreč prek razpoloženega kapetana Zorana Pavlovića in Portugalca Marcosa Tavaresa na trenutke ogrožali obrambo FC Züricha. Vse do 21. minute, ko je eno redkih priložnosti gostov v zadetek pretvoril Dušan Djurić; gostom je uspela akcija po levi strani, po podaji Velija Lampija je Djurić dobro sprejel žogo in z natančnim udarcem s 14 metrov zadel levi spodnji kot mariborskih vrat. Zadetek je slovenske prvake povsem prebudil, še naprej pa sta bila najbolj aktivna Pavlović in Tavares. Napadalec vijoličastih je imel v 43. minuti celo najlepšo priložnost v prvem delu tekme, s 13 metrov pa je njegov poizkus ubranil gostujoči vratar Johnny Leoni. Nepisano nogometno pravilo 'če ga ne daš, ga dobiš' se je pred iztekom prvega dela dvoboja izkazalo za resnično; gostje so namreč izpeljali hiter protinapad štirih igralcev proti dvema mariborskima branilcema, osamljenemu Xavierju Margairazu pa ni bilo težko premagati Marka Ranilovića in gostje so na odmor odšli z dvema zadetkoma prednosti.

Privrženci Züricha so dobre volje zapuščali stadion Ljudski vrt.
Privrženci Züricha so dobre volje zapuščali stadion Ljudski vrt. FOTO: POP TV

Po 45 minutah dvoboja so bili tako v zadnjem krogu kvalifikacij gostje boljši, izbranci Bernarda Challandesa pa so v nadaljevanju prek Johana Vonlanthna prvi zapretili in resno ogrozili mariborsko mrežo. Nato so nastopile minute gostiteljev. Tavares je v 57. minuti za las zamudil predložek Pavlovića, Velenjčan pa je v naslednjem napadu dvakrat namučil švicarskega vratarja, čeprav mreže nasprotnika ni zatresel. Nato so vnovič sledile minute gostov, zato je Milanič z menjavami skušal vzpostaviti ravnotežje na terenu, vendar mu to ni najbolje uspelo. V 76. minuti je namreč po prostem strelu Vonlanthna, predložek izkoristil Adrian Nikci, ki je z glavo dosegel tretji zadetek za švicarsko moštvo in 14 minut pred koncem je bilo dvomov o ekipi, ki bo napredovala v 4. krog kvalifikacij za uvrstitev v Ligo prvakov, konec.

Mariborčani so sicer poskušali z 'odprto' igro, vendar si utrujeni vijoličasti nogometaši pravih priložnosti za zadetek niso uspeli priigrati. Tudi razpoloženima Pavloviću in Tavaresu v zadnjem delu dvoboja ni nič več uspevalo, Švicarji pa so le še čakali na zadnji žvižg glavnega sodnika Laurena Duhamela.

NK Maribor – FC Zürich 0:3 (0:2)
Djurić (21.), Margairaz (45.), Nikci (76.)