'Nezemeljski' Real na Allianz Areni osmešil Bayern

München, 29. 04. 2014 21.54 |

Madridski Real je na povratni tekmi polfinala nogometne lige prvakov kar s 4:0 povsem potolkel Bayern iz Münchna in se s skupnim izidom 5:0 uvrstil v veliki finale. Cristiano Ronaldo je z dvema goloma postavil rekord po številu zadetkov doseženih v eni sezoni lige prvakov (16).

Sergio Ramos je v razmaku štirih minut zadel kar dvakrat.
Sergio Ramos je v razmaku štirih minut zadel kar dvakrat. FOTO: Reuters
Varovanci Carla Ancelottija so si z zmago na prvi tekmi z 1:0 zagotovili lepo prednost pred povratnim obračunom v bavarski prestolnici. A Real v München ni prišel zgolj braniti gol naskoka in je hitro nakazal svoje napadalne ambicije. Že v 16. minuti je Luka Modrić natančno podal s kota, v skoku pa je bil najvišji Sergio Ramos, ki je z glavo ugnal Manuela Neuerja. Šok na Allianz Areni se še ni povsem polegel, ko je branilec Reala udaril še drugič. Tokrat je predložek s strani v kazenski prostor poslal Angel di Maria, Pepe je žogo podaljšal do Ramosa, slednji pa je Bavarce pahnil v sila nezavidljiv položaj. Bayern je poskušal odgovoriti, a kaj več od strela Francka Riberyja mu ni uspelo sestaviti. V 27. minuti je Cristiano Ronaldo še umerjal merilne naprave, sedem minut pozneje pa je praktično odločil potnika v finale. Hiter protinapad je začel Karim Benzema, nadaljeval Gareth Bale, portugalski superzvezdnik pa je s 15. golom v tej sezoni med evropsko elito postavil nov rekord lige prvakov. Zgolj tri minute pozneje bi lahko Ronaldo dosegel še svoj drugi gol, a je z razdalje meril mimo gola.

Bavarci so v drugi polčas krenili odločno in si hitro priigrali nekaj priložnosti. Najprej je Ramos razčistil nevarnost po nevarnem predložku Davida Alabe, Arjen Robben je z roba kazenskega prostora za las zgrešil cilj, poskusa Francka Riberyja in Tonija Kroosa pa je brez večjih težav ubranil vratar Iker Casillas. V 74. minuti je Ancelotti z igrišča poklical odličnega Ramosa, ki v primeru prijetega rumenega kartona ne bi smel igrati v velikem finalu. Tam pa ne bo Xabija Alonsa, ki si je rumeno kazen prislužil v prvem polčasu.

Cristiano Ronaldo je tako dosegel svoj rekordni 15. gol v tej sezoni lige prvakov. V zaključku tekme je dodal še enega. FOTO: Reuters

Münchenčani so se še naprej trudili, da bi dosegli vsaj častni gol, a so bili v svojih poskusih neuspešni. Še najbližje je bil Kross, ki je z roba kazenskega prostora meril prek vrat. Bolj natančen pa je bil Ronaldo, ki je v zaključku tekme s prebrisanim strelom s prostega strela dosegel še svoj drugi gol na tekmi in postavil piko na i največjemu domačemu porazu Bayerna v zgodovini lige prvakov.

Real bo v velikem finalu v Lizboni svoj jubilejni 10. naslov evropskih prvakov lovil proti zmagovalcu obračuna med Chelseajem in Atleticom iz Madrida. Prva tekma omenjenih moštev se je na stadionu Vicente Calderon končala brez golov.

Bayern München – Real Madrid 0:4 (0:3) / 0:1*