Neugodni izhodišči za Handanovića in Matavža

Ljubljana, 08. 03. 2012 23.06 |

Moštvi slovenskih nogometnih reprezentantov Udinese Samirja Handanovića in PSV Eindhoven Tima Matavža bosta povratni tekmi osmine finala evropske lige začeli s podobnih izhodišč.

PSV je izgubil v Valencii z 2:4, medtem ko je Udinese v gosteh pri Alkmaarju klonil z 0:2.

Tim Matavž, ki je tokrat igral do 67. minute, in njegov PSV so naleteli na zelo razpoloženo Valencio, ki je že po 13 minutah vodila z 2:0 po zadetkih Roberta Soldada in Victorja Ruiza. Slovenski napadalec je imel v 30. minuti lepo priložnost, a iz bližine zgrešil cilj. V 42. minuti so Španci prišli do enajstmetrovke, ko je Kevin Strootman podrl Jonasa.

Soldado je bil zelo zanesljiv z bele točke in povedel Valencio v vodstvo že s 3:0. V 56. minuti se je zdelo, da je Pablo Piatti zadel ne le za 4:0, temveč tudi za četrtfinale. Toda PSV je v končnici tekme zabil dva zadetka, ki mu še dajeta možnosti za napredovanje. V 83. minuti je Ola Toivonen izkoristil najstrožjo kazen, v 90. minuti pa je končni izid 4:2 postavil Georginio Wijnaldum.

Samir Handanović
Samir Handanović FOTO: Reuters

Tekma med AZ Alkmaarjem in Udinesejem v prvem polčasu ni ponudila veliko priložnosti, tako da je bil tudi Samir Handanović v italijanskih vratih večinoma brez dela. Zato pa je Maarten Martens v 63. minuti le ugnal slovenskega vratarja in Alkmaarju priigral prednost. To bi le malce zatem lahko izničil Damiano Ferronetti, a je zgrešil cilj. Kazen je sledila v 84. minuti, ko je Erik Falkenburg potrdil zmago Alkmaarja.

Manchester United je na domačem igrišču moral priznati premoč Athleticu Bilbau, ki je slavil s 3:2. Wayne Rooney je tekmečevo mrežo načel iz bližine v 22. minuti. Po golu so bili Španci nevarnejši in bili trikrat blizu zadetka, v 44. minuti pa zasluženo izenačili prek Fernanda Llorenteja, ki je zadel z glavo. Še slabše se je Unitedu godilo v drugem polčasu, saj je Oscar De Marcos z volejem v 67. minuti ekipo iz Bilbaa povedel v vodstvo. Athletic, ki je prikazal zelo dobro igro, je nov žebelj v Unitedovo krsto zabil v 90. minuti, ko je na 3:1 povišal Iker Munianin. Rooney je s svojim drugim zadetkom na tekmi v sodniškem dodatku z bele točke le poskrbel za malce boljše Unitedovo izhodišče pred povratnim obračunom.

Standard Liege in Hannover sta se razšla brez zmagovalca z 2:2. Nemci so povedli v 22. minuti, ko je najstrožjo kazen unovčil Lars Stindl. Pet minut pozneje je izenačil Yoni Buyens, za popoln preobrat pa je poskrbel Mohamed Tchite v 30. minuti. V drugem polčasu so Nemci izid znova poravnali, v 56. minuti je zadel Mame Diouf.

Sergio Aguero
Sergio Aguero FOTO: Reuters

Na drugih tekmah je Sporting iz Lizbone ugnal vodilno moštvo angleške lige Manchester City z 1:0. Brazilski branilec Xandao je zadel edini gol na tekmi kmalu po začetku drugega polčasa. Twente Enschede je proti Schalkeju (1:0) unovčil dejstvo, da je bil v 60. minuti izključen Joel Matip. Ta je tudi zakrivil enajstmetrovko, ki jo je takoj zatem izkoristil Luuk de Jong.

Bolj zanesljivo je svojo nalogo opravil Atletico Madrid, ki je Bešiktaš premagal s 3:1, v prvem polčasu je vodil že s 3:0. Eduardo Salvio je za domače zabil dva gola. Olympiakos Pirej pa je slavil v gosteh pri Metalistu Harkovu. Zmagal je z 1:0, v 50. minuti je zadel David Fuster, Ukrajinci pa so tekmo končali še brez izključenega Edmarja.