Nesrečni trenutek na Pinillinem hrbtu

Santiago de Chile, 01. 07. 2014 15.32 |

Čilenec Mauricio Pinilla ne bo v lepem spominu ohranil 119. minute dvoboja osmine finala svetovnega nogometnega prvenstva, saj je bil proti Brazilcem 'en centimeter oddaljen od slave'. To piše tudi pod njegovim najnovejšim tatoojem.

Najnovejša tatovaža Pinille.
Najnovejša tatovaža Pinille. FOTO: Twitter

Nogometna reprezentanca Čila je bila na svetovnem prvenstvu zelo blizu preboju med osem najboljših zasedb na zemeljski obli, a veselje in uvrstitev v nadaljevanje tekmovanja jim je preprečila prečka, ki jo je v 119. minuti dvoboja z Brazilci, 'stresel' Mauricio Pinilla. Potem, ko se je dvoboj končal z 1:1 in je bil rezultat nespremenjen tudi po podaljšku, je sledilo izvajanje kazenskih strelov.

Na krilih izkušenega vratarja Julia Cesarja so bili ob koncu uspešnejši gostitelji prvenstva. Pinilla zaključka podaljškov ne bo zlahka pozabil zaradi česar je takoj ob vrnitvi v domovino odšel k mojstrom tatoviranja. Napadalec Cagliarija si je 'privoščil' upodobitev strela, ob katerem je brazilskim pristašem, tik pred koncem dvoboja, zastal dih. Pod sliko je pripisano 'en centimeter do slave'.