Nerazzuri dočakali domačo zmago

Milano, 30. 09. 2012 22.30 |

Nogometaši milanskega Interja so morali vse do 6. kroga Serie A čakati na prvo domačo zmago v letošnji sezoni. Dosegli so jo proti Fiorentini, ki so jo na Giuseppe Meazzi ugnali z 2:1.

Nogometaši milanskega Interja v letošnji sezoni vse do 6. kroga Serie A niso okusili slasti domače zmage in njihovi zvesti privrženci so postajali vse bolj nervozni. Sploh zato, ker je pred vrati milanski derbi della Madonina, v katerem se bodo srečali z največjim rivalom AC Milanom. A gledalci na Giuseppe Meazzi so verjeli, da bo povprečnih predstav v kratkem konec. Niso se zmotili in vidno motivirani nerazzuri so v obračun s Fiorentino krenili zelo ofenzivno. Pred vrata Emiliana Viviana so prodirali tako po bokih kot tudi po sredini, v 16. minuti pa je Gonzalo Rodriguez v svojem kazenskem prostoru igral z roko in sodnik je takoj pokazal na belo točko. Zanesljivi izvajalec je bil Diego Milito. Samo minuto pozneje bi lahko bil izid že višji, Argentinec je namreč stresel vratnico, izid pa se ni spremenil. Privrženci milanskega velikana pa so bili drugič na dvoboju na nogah v 34. minuti, ko se je v kazenskem prostoru zasedbe iz Firenc dobro znašel Antonio Cassano in povišal vodstvo na 2:0. Gledalci na Meazzi so pričakovali, da bodo domačini nadaljevali v takšnem ritmu, v 40. minuti pa je lepo z glavo Samirja Handanovića ugnal Romolu in v domačo vrsto vnesel nekaj negotovosti.

Nogometaši milanskega Interja so dočakali prvo domačo zmago v letošnji sezoni.
Nogometaši milanskega Interja so dočakali prvo domačo zmago v letošnji sezoni. FOTO: Reuters

V nadaljevanju so Stramaccionijevi izbranci stopnjevali ritem, še naprej narekovali tempo, pred vrati neugodnega tekmeca pa bili vedno znova premalo zbrani. Tudi iz najlepših priložnosti strelci niso uspeli zadeti, od 62. minute naprej pa jim je bilo veliko lažje. Zaradi prekrška nad Yutom Nagatomom je glavni sodnik pokazal drugi rumeni karton Rodriguezu in omenjeni je moral predčasno pod prho. Z igralcem več domačinom ni bilo težko ohraniti lastne mreže nedotaknjene vse do izteka igralnega časa, za nameček pa so še nekajkrat nevarno zapretili. Izid se do konca dvoboja ni spremenil, domačini pa so tako dočakali četrto zmago v letošnji sezoni.