Španci prek Nemčije do prvega nastopa v finalu SP

Durban, 07. 07. 2010 19.22 |

Na drugi polfinalni tekmi svetovnega prvenstva v nogometu sta se v Durbanu pomerili Španija in Nemčija. Nastop v prvem finalu SP si je z minimalno zmago (1:0) zagotovila reprezentanca Španije.

Nemčija - Španija
Nemčija - Španija FOTO: Reuters

Prvi polčas tekme v Durbanu je minil predvsem v znamenju igre na sredini igrišča, kjer so Španci še enkrat več dokazali, da so mojstri kratkih podaj. Prvo priložnost na tekmi so imeli Španci v 6. minuti, ko je bil iz bližine, po podaji Pedra, nenatančen najboljši strelec Špancev David Villa. V 13. minuti je bil po predložku iz kota za Špance nenatančen Carles Puyol, ki je streljal prek vrat mladega Neuerja. Najzanimivejša akcija v prvem delu pa se je zgodila že v sodniškem podaljšku prvega polčasa, ko je v kazenskem prostoru Španije padel Özil, a je sodniška piščalka ostala nema in prvi polčas se je končal brez zadetkov.

Na začetku drugega polčasa v obeh ekipah ni prišlo do nikakršnih sprememb na terenu. Do prve zamenjave je prišlo v 52. minuti, ko je igrišče zapustil Jerome Boateng, nadomestil pa ga je Marcell Jansen. Nemci so že čez nekaj minut zapretili prek Kroosa, ki pa je iz bližine nastreljal le izvrstnega Ikerja Casillasa. In ravno v času, ko smo spremljali odprto igro na obeh straneh, je po podaji iz kota Špance v vodstvo popeljal zimzeleni Carles Puyol.

Kmalu je postalo jasno, da je nepričakovani zadetek popolnoma šokiral Nemce, ki si do konca tekme niso pripravili kakšne večje priložnosti in se bodo tako v tekmi za tretje mesto pomerili z reprezentanco Urugvaja. Španci pa so si z zmago nad neugodnimi Nemci priborili svoj prvi nastop v finalu svetovnega prvenstva, kjer jih na zadnji stopnički do nebes čaka le še reprezentanca Nizozemske.

Nemčija – Španija 0:1

Puyol 73.

KOMENTARJI (288)

Jan Liber
08. 07. 2010 22.49
pa 2:0 bi lahk blo sam... prevladal je egoizem - Pedro in Torres sta bla skor sama na drugi polovici pa je en tekel na pedrona in ta ga je hotel predriblat namesto da bi podal torresu in zato je izgubil zogo!!!!!!!!!!!!!
BarneySlo
08. 07. 2010 21.45
rivcek 08.07.2010, 16:44 zelo dober komentar se strinjam kaj ti poljaki,turki in ganec delajo v nemški ekipi naj igrajo za svoje države,in samo zaradi protinapadov so prpli tako daleč nemci ,argentinci imajo slabega vratarja n,angleži pa so vsi v slabi formi :D to je razlog za zmage nemcev ko so pa dobili špance potem pa nič;D
rivcek
08. 07. 2010 16.44
aja,še to,če neb imel nemci tok dobre priseljence verjamem da bi izpali že prej :D ker igrali so samo na protinapade kar zame ni igra,imeli pa so priseljence da dajotako gor,tehnično pa niso tak dobri kot španci,zato jim tudi nisem privoščil finala,ker če pogledate so igrali samo na protinapade,le 1 gol je bil iz igre,ostalo so samo protinapadi,čeprav kar dobro uigrani :D to pa moram priznati
rivcek
08. 07. 2010 16.41
Arsenal2 08.07.2010, 12:17 ja amapak nemci jih imajo pa preveč,žal je to res neka prednost,tok,da ti ne damčisto vse prov :D
slo_ve_ni_ja
08. 07. 2010 13.53
po mojem mnenju popolnoma zaslužena zmaga špancev, čeprav sem navijal za nemce. zdi se mi, da je bilo včeraj očitno, da jim je mankal tudi kakšen izkušenejši igralec, kot je na primer ballack.
iLek
08. 07. 2010 13.35
"španija ima na klopi mladega P e d r a" :) "lep prodor mladega p e d r a" :) "le katera skupina si v svoji slačinici nebi želela mladega P.edra" :) P e d r o - napadalec barcelone :D nemška obramba ni bila dovolj čvrsta za mladega p e d r a :D haha
dzgavec
08. 07. 2010 13.24
oleole španija oleole
Matic Starc 1
08. 07. 2010 13.14
škoda za nemćijo...ali razbit čemo uruguay...
bellynda
08. 07. 2010 13.03
Včeri so Španci popolnoma nadvladali Nemce;slednji so se v zadnjih minutah prebudili. Drgač pa v finalu mi nista ne Španija ne Nizozemska neki "simpatico" državi. NAJ ZMAGA NAJBOLJŠI-POŠTENO-brez sodniških felerjev!
srebrnibreg
08. 07. 2010 12.36
Z tako taktiko Nemci niso imeli možnosti zmagati, saj so igrali tako, da naj ne dobijo gola. Čisto nasprotje zadnjih dveh tekem in potem še čudna menjava Boatenge. V tej tekmi čisto zaslužena zmaga Španije.
Arsenal2
08. 07. 2010 12.18
ps:na svetu marsikej ni pošteno pa kaj čmo
Arsenal2
08. 07. 2010 12.17
rivcek 08.07.2010, 12:12 nemci pa imajo priseljence in ni pošteno za vse ki so nastopali,sam še messi je manjkal pri njih in bi bili 100% SP prvaki,res jaz bi spremenil pravila,tak da igralci,ki so dobili državljanstvo nebi mogli igrati v rezepetančnem dresu ampak sam v klubih,tolk,bi bilo fer za vse,zdaj pa so pri nemcih 3 poljaki,1 turk itd.. res nepošteno :D kaj pa ni pošteno,poglej francosko reprezentanco,portugalsko,angleško tudi špansko večina njih je katalonskega porekla,enako kot bi tebi rekli da si hrvat ali srb,je dokaj podobno isto pa vsekakor ne,pa nenazadne tut slovenska repreentanca tko da govori bedarij
rivcek
08. 07. 2010 12.12
nemci pa imajo priseljence in ni pošteno za vse ki so nastopali,sam še messi je manjkal pri njih in bi bili 100% SP prvaki,res jaz bi spremenil pravila,tak da igralci,ki so dobili državljanstvo nebi mogli igrati v rezepetančnem dresu ampak sam v klubih,tolk,bi bilo fer za vse,zdaj pa so pri nemcih 3 poljaki,1 turk itd.. res nepošteno :D
dostava
08. 07. 2010 12.03
Najprej ste bili vsi za Brazilce, pa so izpadli. Potem za Argentince, pa so tudi izpadli. Včeraj ste bili vsi za Nemce, in, glej ga zlomka, izpadli so. hvala bogu da se zdaj vsi za Špance, ker bi lahko mirno stavil 500.000 evrov na Tulipane kot tist v Londonu. Vsaj vem da bom zmagal.