Rio de Janeiro, 04. 07. 2014 19.16 |

Nemška nogometna reprezentanca je v četrtfinalu svetovnega prvenstva z 1:0 ugnala Francijo in se kot prva uvrstila v polfinale mundiala. Zmagoviti gol za 'elf' je že v 12. minuti tekme dosegel Mats Hummels.

Po začetnem otipavanju so na obračunu tradicionalnih evropskih tekmecev prvi zapretili Francozi. Do strela je v kazenskem prostoru prišel prvi zvezdnik moštva Karim Benzema, ki je meril mimo desne vratnice. Zgolj sedem minut pozneje so Nemci povedli. Prosti strel z leve strani je izvedel Toni Kroos, ki je lepo podal v kazenski prostor, Mats Hummels je bil v skoku višji od Raphaela Varana in premagal nemočnega Huga Llorisa. Branilec dortmundske Borussie Hummels je sicer zaradi gripe izpustil tekmo osmine finala proti Alžiriji, vse do konca pa je bil vprašljiv tudi njegov nastop proti Franciji. Po vodilnem golu so varovanci Joachima Löwa igro umirili in večji del prvega polčasa mirno nadzorovali potek dogajanja na legendarnem stadionu Maracana. Nekoliko so nemški branilci zaspali zgolj v 34. minuti, ko Antoine Greizmann na desni strani lepo zaposlil Mathieuja Valbueno, Manuel Neuer pa je strel nogometaša Marseilla ubranil. Žoga je prišla do Benzemaja, čigar poskus pa je blokiral Hummels.

V drugem polčasu so se Francozi odločno podali v lov za izenačenjem, a prave priložnosti so bile redke. V 60. minuti je z glavo streljal Varane, vratar Neuer pa je njegov poskus brez večjih težav zaustavil. Nemci so v drugem delu resneje zapretili v 69. minuti. Nekaj prostora se je na desni strani ponudilo Thomasu Müllerju, ki je meril proti oddaljenejši vratnici, žoga pa je zgrešila cilj. Francoski napadi so bili iz minute v minuto nevarnejši in bolj pogosti. V 75. minuti je Benzema v kazenskem prostoru odlično sprejel žogo, Hummels je znova odlično posredoval. Že v naslednjem napadu je nevarno streljal Blaise Matuidi, strel je ubranil Neuer. V 82. minuti so imeli Nemci 'zaključno žogo' za uvrstitev v četrtfinale. Po podaji z leve strani je do neoviranega strela prišel Andre Schürrle, Lloris pa je slab poskus napadalca Chelseaja brez večjih težav odbil z nogo. Pet minut pozneje je še enkrat zapretil Schürrle, tokrat je njegov poskus blokiral Varane.

Mats Hummels je tako zadel za zmago Nemčije.
Mats Hummels je tako zadel za zmago Nemčije. FOTO: Reuters

V četrti minuti sodnikovega nadomestila igralnega časa je nevarno streljal Benzema, Neuer pa je še z enim izvrstnim posredovanjem mrežo ohranil nedotaknjeno. Tako je ostalo pri minimalni zmagi 'elfa' z 1:0. Nemci so se drugič zapored uvrstili v polfinale svetovnega prvenstva, za preboj v veliki finale pa se bodo pomerili z boljšim iz dvoboja med gostitelji Brazilci in Kolumbijo.

Francija – Nemčija 0:1 (0:1)