Nejc Pečnik – Diego Forlan 2:2

Osaka, 02. 04. 2015 09.41 |

Za japonskimi drugoligaši je pet prvenstvenih krogov, v zadnjem pa sta si nasproti stala Jef United (Nejc Pečnik) in Diego Forlan (Cerezo Osaka). Dvoboj se je končal s 4:4, Pečnik in Forlan pa sta se dvakrat vpisala med strelce.

Nejc Pečnik
Nejc Pečnik FOTO: Damjan Žibert

Slovenski nogometaši in trenerji so v preteklosti pustili viden pečat na in ob japonskih nogometnih zelenicah. Med tistimi, ki predstavljajo pravo poživitev za japonsko drugoligaško tekmovanje pa je Dravograjčan Nejc Pečnik. Slovenski reprezentant, ki v dresu Jef Uniteda niza izjemne predstave. Zadnja mu je uspela proti Cerezo Osaki. Klubu za katerega igra tudi urugvajski zvezdnik Diego Forlan.

Pečnik je namreč ob remiju tekmecev – dvoboj se je končal s 4:4 – zabil dva gola. Toliko, kot veliko bolj slavni Forlan. Slovenski reprezentant se je med strelce vpisal v 53. in 59. minuti.Po petih prvenstvenih obračunih je Jef United, z 11 osvojenimi točkami, na 2. mestu lestvice.