NBA: Houston na krilih Dragića do zmage, zmagovit tudi Udrih

Houston, 22. 04. 2012 10.39 |

Goran Dragić nadaljuje uspešne predstave v dresu moštva NBA Houston Rockets, ki je v domači dvorani gostilo Golden State Warriors. Dragić, ki je tokrat zbral 18 točk, sedem podaj ter po tri skoke in ukradene žoge, je bil vnovič najboljši košarkar svoje ekipe, ki je slavila pomembno zmago z 99:96.

Rakete so tako v domači dvorani Toyota Center na krilih razpoloženega Gorana Dragića prekinile niz šestih zaporednih porazov in teoretično še ostajajo v boju za končnico prvenstva NBA. Da bi se košarkarji Houstona vseeno uvrstili v končnico, pa morajo premagati Miami in New Orleans, Phoenix mora do konca rednega dela izgubiti še eno tekmo, Utah pa še dve. Courtney Lee je bil z 20 točkami najboljši strelec pri zmagovalcih. "Nujno smo potrebovali to zmago, saj smo po nizu porazov čutili ogromen pritisk. Zdaj spet lahko razmišljamo o končnici, čeprav bomo morali zmagati v Miamiju. Upajmo, da nam bo uspelo," si je po zmagi oddahnil Luis Scola, ki je k uspehu dodal 13 točk. Gostje so imeli zaradi poškodb na voljo le osem igralcev, najboljši pa je bil Klay Thompson s 24 točkami. Uspešen je bil tudi Beno Udrih v dresu Milwaukee Bucks, ki so prav tako doma gostili New Jersey Nets in zmagali s 106:95. Junak tekme v dresu domačih je bil Brandon Jennings s 30 točkami, Udrih pa je sicer odigral 10 minut srečanja, a v tem času v statistiko vpisal zgolj po en zgrešeni met za dve in za tri točke. Tudi Milwaukeeju ne kaže dobro za končnico, saj so njegovi neposredni tekmeci na vzhodu Philadelphia 76'ers sinoči po podaljšku premagali Indiano, tako da zdaj za njimi tri tekme do konca zaostajajo za tri zmage.

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: Reuters

Jennings je sicer za zmagovalce dosegel 30 točk, od tega je v odločilnem delu tekme trikrat zadel trojko. "Zadnje čase mi met za tri ni stekel. Na srečo so se stvari danes popravile in to mi vliva samozavest," je dejal Jennings. Nobenih skrbi za končnico pa nima Chicago; tokrat je premagal Dallas s 93:83 in se učvrstil na vrhu vzhodne konference. Luol Deng z 22 in Richard Hamilton z 19 točkami sta bila najbolj razpoložena pri zmagovalcih, tekmeci pa so tokrat igrali brez Jasona Kidda in Jasona Terryja, nemški zvezdnik Dirk Nowitzki je zbral 17 točk. Philadelphia je po podaljšku premagala Indiano in prekinila njen niz sedmih zmag. Elton Brand z 20 točkami je bil junak pri zmagovalcih, poražencem pa ni pomagalo niti 32 točk, rekord sezone Davida Westa. Po podaljšku pa se je končal tudi dvoboj v Salt Lake Cityju, domači Utah Jazz po zmagi proti Orlandu ostaja v igri za zadnje mesto v končnici na zahodu. Devin Harris je zbral 21 točk in prispeval odločilno blokado za podaljšek.

Houston Rockets – Golden State Warriors 99:96
Milwaukee Bucks – New Jersey Nets 106:95
Phoenix Suns – Denver Nuggets 107:118
Indiana Pacers – Philadelphia 76'ers 106:109
Miami Heat – Washington Wizards 84:86
Chicago Bulls – Dallas Mavericks 93:83
Memphis Grizzlies – Portland Trail Blazers 93:89
Utah Jazz – Orlando Magic 117:107