Navijači Kölna napadli igralce Borussije (M)

Mönchengladbach, 15. 02. 2015 11.43 |

Navijači nemškega nogometnega prvoligaša FC Kölna (Dominic Maroh, Mišo Brečko) so prekinili veselje nogometašev Borussije Mönchengladbach. Posredovali so varnostniki in policija, najbolj razgreti pa so prenočili na policijski postaji.

Napet zaključek dvoboja Borussije Mönchengladbach in FC Kölna pri katerem si kruh služita slovenska reprezentanta Dominic Maroh in Mišo Brečko, je pripadel gostiteljem, ki so z golom švicarskega reprezentanta Granita Xhake zmagali z 1:0. Medtem, ko so nogometaši slavili gol pa so na zelenico Borussia Parka pritekli maskirani navijači FC Kölna.

FC Köln
FC Köln FOTO: Reuters

V 20. minuti in 37 sekundi so pritekli na zelenico in želeli obračunati z domačimi igralci, varnostnki in policisti pa so jih pri tem skušali zaustaviti. Mönchengladbach in Köln sta velika rivala, razdalja med mestoma pa znaša le 60 kilometrov. Zaradi neljubih dogodkov je bil dvoboj prekinjen za 10 minut, nekaj najbolj razgretih navijačev pa se je hladilo na tamkajšnji policijski postaji.