Madrid, 20. 09. 2015 15.56 |

Propadli prestop Davida de Gee v Real Madrid je bil glavna zgodba poletnega prestopnega roka. Del predvidenega posla je bil tudi Keylor Navas, ki bi moral oditi na Old Trafford. Kostaričan je priznal, da si odhoda v Manchester United ni želel.

Keylor Navas je trenutno v odlični formi.
Keylor Navas je trenutno v odlični formi. FOTO: Reuters

Keylor Navas že peto tekmo zapored ni prejel gola in je le še 10 minut oddaljen od rekorda, ki ga je legendarni Iker Casillas postavil v sezoni 2008/09. Casillas, ki se je letos poleti preselil v Porto, je takrat mrežo nedotaknjeno obdržal kar 460 minut. A odlični kostariški vratar je bil v tem prestopnem roku blizu odhoda. Bil je namreč del že dogovorjenega posla med Realom in Manchester Unitedom, v katerem bi se na Santiago Bernabeu preselil David de Gea. Prestop je v zadnjem trenutku zaradi birokratskega zapleta padel v vodo in Navas je ostal v Madridu. Po zmagi proti Granadi (1:0) je priznal, da si na Otok sploh ni želel. "Nikoli nisem razmišljal, da bi zapustil Real Madrid. Zmeraj sem želel ostati tukaj. Vesel sem in upam, da bom še mnogo let v takšni formi. Prestop v United je bil zapleten, nisem se počutil dobro. Zdaj je vsega konec in upam, da bom lahko ostal osredotočen na sedanjost. Samo to je pomembno. Zavedam se, da so me navijači vseskozi podpirali," je dejal Navas, ki v tej sezoni še sploh ni prejel gola.