Napoli ekspresno predal vrh Serie A, 'šolska' 11-metrovka Iličića za zmago Fiorentine

Bologna, Firence, 06. 12. 2015 16.31 |

Veliko slavje v Neaplju po prevzemu prvega mesta na lestvici ni trajalo dolgo. Streznitev za privržence sinje modrih je pomenil precej prepričljiv poraz v Bologni, kjer nista bila dovolj niti zadetka Gonzala Higuaina (3:2). Pred južnjake se je z domačo zmago proti Udineseju vrinila še Fiorentina (2:0).

Razočarani Gonzalo Higuain na tekmi v Bologni.
Razočarani Gonzalo Higuain na tekmi v Bologni. FOTO: Reuters

Tudi nova zadetka Gonzala Higuaina nista bila dovolj za Napoli, ki ni uspel odgovoriti na sobotno zmago Interja in po nedeljskem kosilu izgubil proti leteči Bologni. Trener Roberto Donadoni vse od prestopa (oziroma bolje rečeno prebega) iz Parme niza izvrstne rezultate, tokrat je padla po 14. krogu vodilna ekipa prvenstva. Mattia Destro in Luca Rossettini sta po 20 minutah zadela za visoko vodstvo domačih, ki so po uri igre z "doppietto" otroka Interja ušli na neulovljivo prednost. Higuain je z dvema zadetkoma v zadnjih minutah sicer poskrbel za malce bolj napet zaključek, toda Neapeljčanom ni uspelo priti vsaj do točke. Po sobotnem minimalnem slavju proti Genoi (1:0), tovrstni rezultati so za Inter v letošnji sezoni že stalnica, so vrh vnovič zavzeli črno-modri s Samirjem Handanovićem, ki je edini zadetek Adema Ljajića proslavil v 59. minuti, nato pa branil zmago z enim soigralcem manj. Izključen je bil Danilo D'Ambrosio.

Pred Napoli se je v nedeljo vrinila še Fiorentina z Josipom Iličićem, ki je doma ugnala Udinese (3:0). Nikola Kalinić je zadel za vodstvo v prvem polčasu, nato pa po akciji Iličića še padel v kazenskem prostoru in v 62. minuti priigral najstrožjo kazen. Kranjčan je bil z lepim strelom v vratarjevo desno nezgrešljiv in povišal na 2:0, po odhodu iz igre pa je končni rezultat postavil Gonzalo Rodriguez. Razloge za slavje je imel tudi nekdanji član Fiorentine Jasmin Kurtić. Reprezentančni vezist je v Bergamu ugnal starega rojaka Sinišo Anđelkovića, ki s Palermom ni uspel odgovoriti na sramoten izpad iz pokala (3:0). Kurtić je pri vodstvu z 2:0 zapustil igro, njegova zamenjava Giulio Migliaccio, nekdanji član Palerma, pa se je vpisal v knjigo rekordov z ekspresno izključitvijo. Že v svoji prvi akciji je z nogo poletel proti glavi Ivajla Čočeva in dobil direkten rdeči karton, a so Bergamčani na koncu slavili še višjo izjavo - zadel je Marten De Roon.

Uspešen slovenski konec tedna je nadgradil Chievo, ki je brez Boštjana Cesarja, a z Valterjem Birso v zadnjih sekundah uspel streti odpor novega prvoligaša Frosinoneja (0:2). Birsa je igro zapustil dobrih 20 minut pred iztekom rednega dela, leteči oslički pa so do treh točk uspeli priti z enajstmetrovko Alberta Paloschija. V napetih zadnjih minutah je bil izključen tudi Riccardo Meggiorini, končni rezultat pa je postavil Simone Pepe.

Izidi 15. kroga:

Atalanta ‒ Palermo 3:0 (2:0)
Denis 18., Cherubin 25., De Roon 80.
RK : Migliaccio 76./Atalanta
Jasmin Kurtić (Atalanta) je igral do 76. minute.

Fiorentina ‒ Udinese 3:0 (1:0)
Kalinić 26., Iličić 62./11-m, Rodriguez 86.
Josip Iličić (Fiorentina) je igral do 73. minute.

Frosinone ‒ Chievo Verona 0:2 (0:0)
Paloschi 90./11-m, Pepe 90.
RK: Meggiorini 90./Chievo
Valter Birsa je igral do 68. minute, Boštjana Cesarja (oba Chievo) ni bilo v kadru.

Bologna ‒ Napoli 3:2 (2:0)
Destro 14., 60., Rossettini 21.; Higuain 87., 90.

Hellas Verona ‒ Empoli 0:1 (0:0)

Sampdoria ‒ Sassuolo 1:3 (0:3)

Carpi ‒ AC Milan 0:0